Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 czerwca 2014, 15:06

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Ubisoft nie porzuca marek Prince of Persia i Beyond Good & Evil

Szef firmy Ubisoft, Yves Guillemot, zdradził w rozmowie z przedstawicielem serwisu IGN, że francuski koncern nie ma zamiaru porzucić marek Prince of Persia i Beyond Good & Evil. Obecnie jednak wydawca zastanawia się, co z nimi zrobić, więc na rychłą zapowiedź nowych tytułów nie ma co liczyć.

Wiele osób spodziewało się podczas tegorocznych targów E3 oficjalnych zapowiedzi dwóch gier ze stajni firmy Ubisoft – nowej odsłony serii Prince of Persia oraz plotkowanego od dawna Beyond Good & Evil 2. Niestety francuski koncern nie zdradził żadnych informacji na temat tych produkcji, w związku z czym od razu pojawiły się pytania, czy w ogóle jest jeszcze szansa, że kiedyś je ujrzymy. Odpowiedź jest prosta – Ubisoft nie porzuca żadnej z tych marek. Yves Guillemot, szef firmy, stwierdził podczas rozmowy z dziennikarzem serwisu IGN, że:

„Nie porzucimy tych marek. Będziemy nad nimi pracować. Nasze zespoły zastanawiają się, co możemy z nimi zrobić. Sądzę, że spodoba Wam się to, co zobaczycie w przyszłości, ale może zająć trochę czasu, zanim upewnimy się, że dostarczymy Wam to, co chcemy.”

W kwietniu Michel Ancel pochwalił się szkicem koncepcyjnym Jade i na razie to wszystko, co Ubisoft ma do zaoferowania osobom wyczekującym gry Beyond Good & Evil 2. - Ubisoft nie porzuca marek Prince of Persia i Beyond Good & Evil - wiadomość - 2014-06-14
W kwietniu Michel Ancel pochwalił się szkicem koncepcyjnym Jade i na razie to wszystko, co Ubisoft ma do zaoferowania osobom wyczekującym gry Beyond Good & Evil 2.

Wygląda więc na to, że oba projekty znajdują się dopiero w fazie projektowania i raczej nie mamy co liczyć na ich rychłą zapowiedź. Szkoda, gdyż wydawało się, przynajmniej w przypadku Beyond Good & Evil 2, że powoli wszystko zaczyna się rozkręcać. Najpierw w lipcu 2013 roku Michel Ancel, zapowiedział, że zamierza powrócić do tego projektu. Ostatnio nawet pokazano szkic koncepcyjny Jade, co wiele osób uznało, za zapowiedź oficjalnej zapowiedzi wyczekiwanej produkcji. Niestety nic z tego. Cóż, trzeba ponownie uzbroić się w cierpliwość i poczekać na dalsze szczegóły.

Jeżeli chodzi o markę Prince of Persia, to w styczniu 2013 roku ujawniono, że seria musi sobie odpocząć. Jak widać, przerwa jeszcze trochę potrwa.

Ubisoft nie porzuca marek Prince of Persia i Beyond Good & Evil - ilustracja #2Beyond Good & Evil to przygodowa gra akcji z 2003 roku. Produkcja opowiada o losach młodej reporterki Jade, która pragnie odkryć prawdę związaną z inwazją agresywnych kosmitów na planetę Hyllis, z którą być może coś wspólnego ma sam rząd. Tytuł, pomimo pochlebnych opinii zarówno w mediach, jak i wśród graczy, nie sprzedał się w zadowalającym nakładzie.

Ubisoft nie porzuca marek Prince of Persia i Beyond Good & Evil - ilustracja #3Seria Prince of Persia to jedna z najsłynniejszych marek w branży gier wideo. Pierwsza odsłona ukazała się w 1989 roku, a od tamtego czasu doczekaliśmy się sporej ilości gier dwu i trójwymiarowych, przeznaczonych zarówno na konsole stacjonarne, przenośne, komputery PC, jak i urządzenia mobilne.