Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 14 czerwca 2014, 11:26

Promocje mobilne na weekend 14–15 czerwca (m.in. Out There, Star Command, The Amazing Spider-Man 2)

Przed Wami kolejne wydanie cyklu poświęconego najlepszym promocjom cenowym na gry dedykowane smartfonom i tabletom. W przeglądzie zamieściliśmy informacje o przecenach takich gier jak The Amazing Spider-Man 2, Out There, Shadowgun oraz Star Command.

Witajcie w kolejnym wydaniu przeglądu promocji cenowych na gry mobilne dedykowane smartfonom i tabletom. W niniejszym cyklu zwracamy Waszą uwagę na najciekawsze przeceny obowiązujące na platformach dystrybucji cyfrowej App Store, Google Play i Windows Phone Store. Naszym celem nie jest wypisanie wszystkich gier, które akurat znajdują się w promocji – dokonujemy ich przeglądu, więc możecie być pewni, że to nie tylko tanie, ale i warte uwagi produkcje.

Jako że w wielu przypadkach czas trwania obniżki nie jest znany – bywa, że pozostaje ona aktualna przez kilkanaście dni, a innym razem znika po kilkudziesięciu godzinach – przez kilka kolejnych dni będziemy śledzić sytuację i nanosić ewentualne zmiany. Zapraszamy do zapoznania się z najświeższą porcją promocji!

UWAGA: Ceny mogą ulec zmianie – zależą od ustaleń sklepów. Przed zakupami sprawdź wszystkie szczegóły, aby uniknąć pomyłek (cenę, przeliczenie na złotówki i wersję językową gry).

The Amazing Spider-Man 2

iOS: ok. 4 zł; pierwotnie ok. 18 zł – Android: ok. 3 zł; pierwotnie ok. 18 zł

Przegląd rozpoczynamy od sporej, bo 80% obniżki, jakiej doczekała się oficjalna mobilna adaptacja The Amazing Spider-Man 2. Sandboksowa zręcznościówka firmy Gameloft jest kierowana przede wszystkim do fanów Człowieka-Pająka, lecz zabawi się przy niej każdy gracz szukający dynamicznej akcji, bogatej zawartości i efektownej szaty graficznej. Gra ma swoje wady (m.in. niedopracowany system sterowania), lecz w ogólnym rozrachunku zostawia w tyle wiele innych mobilnych adaptacji filmów fabularnych.

Out There

iOS: ok. 7 zł; pierwotnie ok. 15 zł – Android: ok. 7 zł; pierwotnie ok. 15 zł

Out There, będące odpowiedzią na FTL: Faster Than Light, okazało się jedną z najlepszych gier mobilnych pierwszej połowy 2014 roku. Tytuł francuskiego studia Mi-Clos przenosi akcję w przestrzeń kosmiczną, stawiając przed graczem zadanie pokonania niemałego fragmentu wszechświata. Celem rozgrywki jest powrót do Układu Słonecznego. Oczywiście nie będzie to łatwe – osiągnięcie sukcesu wymagać ma regularnego ulepszania i modyfikowania statku kosmicznego, poszukiwania surowców, nowych części i planet z roślinnością, pozwalających uzupełnić zapasy tlenu, a także wchodzenia w interakcje z nie zawsze przyjeźnie nastawionymi obcymi.

Shadowgun

iOS: ok. 4 zł; pierwotnie ok. 18 zł – Android: ok. 3,50 zł, pierwotnie ok. 15 zł

Godnej uwagi obniżki doczekała się gra akcji Shadowgun, stworzona przez studio Madfinger Games (seria Dead Trigger) na fali popularności konsolowego cyklu Gears of War. Efektowna wizualnie strzelanina TPP stanowiła swego czasu doskonały pokaz możliwości drzemiących w smartfonach i tabletach. Dzisiaj nie robi już takiego wrażenia, ale nie zmienia to faktu, że w dalszym ciągu pozostaje jedną z najlepiej wyglądających, a przy tym najbardziej grywalnych produkcji na urządzenia mobilne.

Pocket League Story

Android: ok. 3,50 zł; pierwotnie ok. 15 zł

Brazylijski mundial, którym cieszymy się od 12 czerwca, zachęcił studio Kairosoft do obniżenia, i to o blisko 80%, ceny androidowej wersji gry Pocket League Story. Sportowa gra RPG, umożliwiająca przejęcie kontroli nad początkującą drużyną piłkarską i uczynienie z niej najlepszego zespołu na świecie, jest jedną z najlepszych pozycji w dorobku japońskiego dewelopera, znanego m.in. z wielkiego mobilnego hitu Game Dev Story. Tym bardziej warto wysupłać z portfela nieco ponad 3 zł i sprawdzić za co tysiące graczy cenią specyficzne produkcje Kairosoft.

Rollercoaster Tycoon 4 Mobile

iOS: ok. 4 zł; pierwotnie ok. 11 zł

RollerCoaster Tycoon 4 Mobile okazało się jednym, wielkim nieporozumieniem – choć Atari wydało grę w modelu premium, zawarło w niej wyjątkowo kiepsko zbalansowany system mikropłatności, który zabił całą przyjemność z rozgrywki. Przed kilkoma dniami produkcja doczekała się solidnego patcha, który miał naprawić część błędów i uczynić grę przystępniejszą. Jednocześnie produkcje doczekała się obniżki i jest obecnie oferowana za niecałe 4 złote – miłośnicy budowania wirtualnych parków rozrywki mają pełne prawo zainteresować się tą ofertą.

The Inner World

iOS: ok. 4 zł; pierwotnie ok. 11 zł

Znacznie taniej niż dotychczas można też zakupić dwuwymiarową przygodówkę point’n’click The Inner World. Dzieło niemieckich studentów z Wirtembergii oferuje klasyczną rozgrywkę, intrygującą fabułę i nietuzinkową oprawę audiowizualną. Najważniejsze jest jednak to, że problemy, z jakimi musi uporać się gracz, w tym liczne zagadki, wydają się logiczne i udanie zachęcają do wysilania szarych komórek. Całość przyprawiono solidną porcją niezgorszego humoru.

Star Command

iOS: ok. 4 zł; pierwotnie ok. 11 zł – Android: ok. 3 zł; pierwotnie ok. 9 zł

Obniżki ceny doczekała się także kosmiczna strategia Star Command, w której wcielamy się w kapitana statku kosmicznego i podejmujemy próbę podbicia wszechświata. W tym celu projektujemy statek, werbujemy załogę, eksplorujemy kosmos i bierzemy udział w emocjonujących bitwach. W międzyczasie dbamy o rozwój podwładnych i ulepszamy statek, instalując w nim różnego rodzaju systemy (zarówno o znaczeniu defensywnym, jak i ofensywnym).

Rayman Fiesta Run

Windows Phone: 7,99 zł; pierwotnie ok. 11 zł

Rayman Fiesta Run to udana kontynuacja Rayman Jungle Run – jednej z najznamienitszych platformówek na urządzenia mobilne. Wysoka jakość produkcji czyni z niej tzw. must have’a, czyli grę, którą zwyczajnie trzeba mieć w swojej kolekcji. Tym bardziej cieszy nas, że edycja na smartfony z systemem Windows Phone, będąca jedną z najlepszych produkcji na tę platformę, doczekała się wreszcie obniżki (niezbyt dużej, ale zawsze).

Warhammer Quest

iOS: ok. 4 zł; pierwotnie ok. 18 zł

Doceniony przez krytyków Warhammer Quest (średnia blisko 80% w serwisie Metacritic.com) jest obecnie do nabycia niemal za bezcen. Produkcja studia Rodeo Games, dedykowana wyłącznie użytkownikom sprzętu firmy Apple, stanowi adaptację popularnej planszówki. Gra stawia przed graczem zadanie przejęcia kontroli nad czteroosobowym oddziałem, penetrującym mroczne podziemia. Tytuł łączy eksplorację w czasie rzeczywistym z walką w systemie turowym i robi to naprawdę dobrze, a przy tym efektownie pod kątem wizualnym.

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Były redaktor niezapomnianego [email protected], gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, recenzent magazynu GB More. Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W Gry-Online.pl od 2004 roku – zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do newsroomu i tam pozostać już na wieki (z uśmiechem na twarzy). Obecnie szef działu wiadomości, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki i pracy na najwyższych obrotach. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej