Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneANDiOS
Okładka Star Command (AND)

Star Command

Star Command to wyprodukowana przez niezależne studio War Balloon Games gra strategiczna z elementami kosmicznej symulacji.

Strategiczne | science fiction | kosmiczne | crowdfunding | indie

Okładka Star Command (AND)

data premiery gry:

2maj2013

iOS

7paź2013

AND

Star Command to nietypowa strategia, w której gracze obejmują dowództwo nad załogą statku gwiezdnego. Jest to debiutancki projekt zespołu War Balloon Games, który trafił na urządzenia mobilne.

Wcielamy się kapitana kosmicznego krążownika. Zabawę zaczynamy od stworzenia własnego statku. Sami wybieramy typ kadłuba i jego kolor oraz wszystkie wewnętrzne elementy, takie jak m.in. silniki, pokładowe ambulatorium czy generatory tarcz energetycznych. Po skonstruowaniu jednostki wyruszamy na poszukiwania odpowiedniej załogi. Każdy jej członek jest oddzielną postacią, z własnymi umiejętnościami i charakterystyką punktową. Z czasem nasi podwładni awansować będą na kolejne stopnie wojskowe, co zapewni im dostęp do nowych potężnych umiejętności, takich jak np. zdolność posługiwania się taktycznymi granatami (idealne do odpierania ataków intruzów) lub tarczami chroniącymi przed laserami. Możliwe jest też nauczenie załogi leczenia umierających towarzyszy. Również sam krążownik nie jest statyczny i istnieje opcja jego ulepszania oraz rozbudowy poprzez dokupywanie nowych części.

Dysponując statkiem i załogą, wyruszamy eksplorować kosmos w poszukiwaniu obcych cywilizacji. Niektóre napotkane rasy kosmitów będą przyjazne, a inne zareagują na nasze przybycie agresją. Istotną część zabawy stanowią oczywiście gwiezdne bitwy. W ich trakcie wymagane jest nie tylko sprawne atakowanie statków przeciwnika (m.in. za pomocą działek laserowych i torped plazmowych), ale również dbanie o stan własnej jednostki i naprawianie na bieżąco uszkodzeń. Jeśli wróg rozerwie nasze tarcze i przebije kadłub to przebywający w danej sekcji ludzie zostaną wyssani w pustkę kosmiczną, a uszkodzenie systemu pokładowego wpłynie na działanie całej jednostki. Niektórzy kosmici są też w stanie teleportować się do wnętrza naszego statku i wtedy załoga zmuszona jest do chwycenia ze blastery i osobistego rozprawienia się z intruzami. Istotną rolę odgrywają również badania naukowe. Dzięki nim otrzymujemy dostęp do nowych technologii, które okażą się przydatne podczas eksplorowania kosmosu. Możemy też chwytać obce formy życia i przechowywać je na pokładzie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Star Command

odpowiednia dla każdego wieku

W co zagrać na Androidzie, czekając na Fallout Shelter
W co zagrać na Androidzie, czekając na Fallout Shelter

wiadomość23 czerwca 2015

Do premiery Fallout Shelter w wersji na Androida pozostały jeszcze długie miesiące. Przygotowaliśmy krótki przegląd gier z usługi Google Play, które powinny umilić oczekiwanie na debiut tej konwersji.

Promocje mobilne na weekend 14-15 lutego (m.in. Modern Combat 5, Star Command, Final Fantasy III)
Promocje mobilne na weekend 14-15 lutego (m.in. Modern Combat 5, Star Command, Final Fantasy III)

wiadomość14 lutego 2015

Oto następne wydanie cyklu poświęconego najlepszym promocjom cenowym na gry mobilne. W przeglądzie zamieściliśmy informacje o przecenach takich produkcji jak Modern Combat 5: Blackout, Star Command, Final Fantasy III, Finding Teddy czy The Tiny Bang Story.

Promocje mobilne na weekend 6–7 grudnia (m.in. Star Command, The Inner World, Plants vs Zombies)
Promocje mobilne na weekend 6–7 grudnia (m.in. Star Command, The Inner World, Plants vs Zombies)

wiadomość6 grudnia 2014

Oto kolejne wydanie cyklu poświęconego najciekawszym promocjom cenowym na gry mobilne. W przeglądzie zamieściliśmy informacje o przecenach takich gier jak Star Command, The Inner World, Catan, Riptide GP2, Little Inferno i Plants vs Zombies.

Promocje mobilne na weekend 14–15 czerwca (m.in. Out There, Star Command, The Amazing Spider-Man 2)
Promocje mobilne na weekend 14–15 czerwca (m.in. Out There, Star Command, The Amazing Spider-Man 2)

wiadomość14 czerwca 2014

Przed Wami kolejne wydanie cyklu poświęconego najlepszym promocjom cenowym na gry dedykowane smartfonom i tabletom. W przeglądzie zamieściliśmy informacje o przecenach takich gier jak The Amazing Spider-Man 2, Out There, Shadowgun oraz Star Command.

Star Command już 2 maja wyruszy tam, gdzie nie dotarł jeszcze żaden człowiek
Star Command już 2 maja wyruszy tam, gdzie nie dotarł jeszcze żaden człowiek

wiadomość30 kwietnia 2013

Studio War Baloon ogłosiło, że długo wyczekiwana mobilna strategia kosmiczna Star Command zadebiutuje 2 maja na urządzeniach z systemami iOS.

iOS
AND