Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneANDiOS
Okładka Star Command (iOS)
OkładkaStar Command (iOS)

Star Command

Star Command to wyprodukowana przez niezależne studio War Balloon Games gra strategiczna z elementami kosmicznej symulacji.

Strategiczne | science fiction | kosmiczne | crowdfunding | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Star Command Premiera

2maj2013

iOS

7paź2013

AND

Star Command to nietypowa strategia, w której gracze obejmują dowództwo nad załogą statku gwiezdnego. Jest to debiutancki projekt zespołu War Balloon Games, który trafił na urządzenia mobilne.

Wcielamy się kapitana kosmicznego krążownika. Zabawę zaczynamy od stworzenia własnego statku. Sami wybieramy typ kadłuba i jego kolor oraz wszystkie wewnętrzne elementy, takie jak m.in. silniki, pokładowe ambulatorium czy generatory tarcz energetycznych. Po skonstruowaniu jednostki wyruszamy na poszukiwania odpowiedniej załogi. Każdy jej członek jest oddzielną postacią, z własnymi umiejętnościami i charakterystyką punktową. Z czasem nasi podwładni awansować będą na kolejne stopnie wojskowe, co zapewni im dostęp do nowych potężnych umiejętności, takich jak np. zdolność posługiwania się taktycznymi granatami (idealne do odpierania ataków intruzów) lub tarczami chroniącymi przed laserami. Możliwe jest też nauczenie załogi leczenia umierających towarzyszy. Również sam krążownik nie jest statyczny i istnieje opcja jego ulepszania oraz rozbudowy poprzez dokupywanie nowych części.

Dysponując statkiem i załogą, wyruszamy eksplorować kosmos w poszukiwaniu obcych cywilizacji. Niektóre napotkane rasy kosmitów będą przyjazne, a inne zareagują na nasze przybycie agresją. Istotną część zabawy stanowią oczywiście gwiezdne bitwy. W ich trakcie wymagane jest nie tylko sprawne atakowanie statków przeciwnika (m.in. za pomocą działek laserowych i torped plazmowych), ale również dbanie o stan własnej jednostki i naprawianie na bieżąco uszkodzeń. Jeśli wróg rozerwie nasze tarcze i przebije kadłub to przebywający w danej sekcji ludzie zostaną wyssani w pustkę kosmiczną, a uszkodzenie systemu pokładowego wpłynie na działanie całej jednostki. Niektórzy kosmici są też w stanie teleportować się do wnętrza naszego statku i wtedy załoga zmuszona jest do chwycenia ze blastery i osobistego rozprawienia się z intruzami. Istotną rolę odgrywają również badania naukowe. Dzięki nim otrzymujemy dostęp do nowych technologii, które okażą się przydatne podczas eksplorowania kosmosu. Możemy też chwytać obce formy życia i przechowywać je na pokładzie.

Ostatnia modyfikacja 22 czerwca 2015

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Star Command: 12+

iOS
AND