Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 grudnia 2012, 10:33

autor: Grzegorz "Aver" Ferenc

Star Command ukaże się w styczniu w ograniczonej formie i powalczy o miejsce na Steamie

Twórcy niezależnego symulatora kosmicznego Star Command poinformowali, że ich tytuł ukaże się w styczniu w wersji na urządzenia mobilne. Krótko potem powalczy o miejsce na platformie cyfrowej Steam za pośrednictwem usługi Greenlight. Stopniowy proces wydawania gry ma pomóc autorom w ostatecznym dopracowaniu produkcji.

Grafika przedstawiająca stocznię Phobos z gry Star Command (źródło: Kickstarter) - Star Command ukaże się w styczniu w ograniczonej formie i powalczy o miejsce na Steamie - wiadomość - 2012-12-17
Grafika przedstawiająca stocznię Phobos z gry Star Command (źródło: Kickstarter)
Star Command
  • Gatunek: symulator kosmiczny w stylu FTL;
  • Platformy: PC/Mac, iOS, Android;
  • Producent: War Balloon Games (debiutancka produkcja).

Twórcy niezależnego, utrzymanego w oldskulowej konwencji symulatora kosmicznego Star Command poinformowali, że tytuł ukaże się na platformy mobilne iOS i Android w styczniu 2013 roku w tzw. ograniczonej formie. Głównym celem tego niepełnego wydania będzie wyeliminowanie błędów oraz dopracowanie elementów rozgrywki przed właściwą, dużą premierą.

Krótko po ograniczonej premierze w styczniu autorzy z niezależnego studia War Balloon Games wystąpią o poparcie użytkowników Steama na platformie Greenlight. Jeżeli otrzymają od nich zielone światło, będą się starali umożliwić osobom, które wsparły projekt na platformie Kickstarter, wzięcie udziału w beta-testach wersji na PC. Gdyby nie udało się jednak uzyskać wymaganej liczby głosów, klucze do wersji beta zostaną rozdane za pośrednictwem serwisu Desura.

W opinii twórców stopniowy proces wydawania gry jest konieczny, ponieważ ich zespół jest bardzo mały – liczy trzech stałych programistów i zespół „wolnych strzelców” – i nie jest w stanie samodzielnie przetestować produkcji pod każdym możliwym względem. Jednak nawet taka sytuacja ma swoje plusy – War Balloon Games nie kryje swojej fascynacji Team Fortress 2 i zapowiada należyte dopracowanie wersji na PC oraz regularne wydawanie darmowych misji, nowej zawartości i narzędzi moderskich. Zaangażowanie społeczności fanów z Kickstartera na pewno pomoże studiu w zbliżeniu się do ideału stworzonego przez studio Valve.

Star Command ukaże się w styczniu w ograniczonej formie i powalczy o miejsce na Steamie - ilustracja #2Star Command to gra strategiczna, w której wcielimy się w kapitana statku kosmicznego. Przemierzając galaktykę, napotkamy różne problemy, które będziemy się starali rozwiązać odpowiednio zarządzając załogą oraz działaniem różnego rodzaju podzespołów. Produkcja nawiązuje do znanej gry planszowej firmy Avalon Hill z lat 80. oraz stworzonej na jej podstawie strategii studia SSI o tym samym tytule.