Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 grudnia 2012, 10:32

autor: Hed

5,5 miliona osób zagrało w Saints Row: The Third

Prezes firmy THQ napisał, że w Saints Row: The Third zagrało już 5,5 miliona osób. To kolejne potwierdzenie, że produkcja studia Volition była sporym sukcesem, nawet jeśli nie wszyscy o tym wiedzą.

W Saints Row: The Third zagrało już 5,5 miliona osób. - 5,5 miliona osób zagrało w Saints Row: The Third - wiadomość - 2012-12-17
W Saints Row: The Third zagrało już 5,5 miliona osób.

Jason Rubin, szef firmy THQ, podał na Twitterze, że w Saints Row: The Third zagrało już 5,5 miliona osób. Ta liczba raczej nie jest równoznaczna ze sprzedażą gry, ale i tak robi spore wrażenie. Tym bardziej, że podobno dotyczy ona okresu sprzed startu paczki Humble Bundle, w której pojawiła się gra (u boku wielu innych tytułów THQ). Trzecia część Saints Row, serii tworzonej przez studio Volition, wyszła w listopadzie ubiegłego roku na pecetach i konsolach.

„5,5 miliona osób nie może się mylić. Saints Row był hitem, z czego nikt nie zdawał sobie sprawy” – odpowiedział Rubin na jedną z pochwał na Twitterze. Od ostatniego razu, kiedy THQ mówiło o wynikach produkcji minęło trochę czasu. W styczniu tego roku firma podała, że do sklepów trafiło 3,8 miliona egzemplarzy tytułu. W maju zaktualizowano te dane do 4,25 miliona kopii. Wtedy podano też, że z tłoczni rozesłano już około 11 milionów pudełek z wszystkimi odsłonami serii.

Mając na uwadze naszą pochlebną recenzję produkcji, można powiedzieć, że Saints Row: The Third zasłużył na sukces. To bardzo dobra gra akcji, która kontynuuje tradycję karmienia gracza humorem wyjątkowo absurdalnym i balansującym na granicy dobrego smaku. Do tej pory studiu Volition udawało się zachować odpowiednią równowagę między zwariowanymi pomysłami a ciekawą rozgrywką. Zaskoczeniem nie jest, że podobno trwają prace nad czwartą częścią serii.

5,5 miliona osób zagrało w Saints Row: The Third - ilustracja #3Saints Row to gangsterska gra z otwartym światem, którą najprościej można przyrównać do marki Grand Theft Auto. O ile nowsze produkcje studia Rockstar stawiają na większy realizm i bardziej poważne fabuły, tak Volition w dalszym ciągu hołduje absurdalnego humorowi i przesadzonym scenom akcji. Wystarczy chyba przypomnieć sekwencję otwierającą Saints Row: The Third, w której bohater wypada z samolotu, aby wskoczyć do niego ponownie przez… kokpit pilota.

  1. Niezwykle satysfakcjonująca rozwałka - recenzja gry Saints Row: The Third
  2. Oficjalna strona Saints Row: The Third
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.