Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 23 czerwca 2015, 11:45

W co zagrać na Androidzie, czekając na Fallout Shelter

Do premiery Fallout Shelter w wersji na Androida pozostały jeszcze długie miesiące. Przygotowaliśmy krótki przegląd gier z usługi Google Play, które powinny umilić oczekiwanie na debiut tej konwersji.

Fallout Shelter robi obecnie prawdziwą furorę w usłudze App Store, a to dzięki połączeniu ciekawego klimatu, dopracowanych mechanizmów rozgrywki oraz bardzo łagodnemu systemowi mikropłatności, co w przypadku mobilnych strategii nie zdarza się aż tak często. Wersja na Androida jest w drodze, ale przyjdzie nam na nią poczekać jeszcze kilka miesięcy. Dlatego kolejny przegląd postanowiliśmy poświęcić grom podobnym do Fallout Shelter, które już dziś można znaleźć w ofercie Google Play.

The Pyraplex

W strategiach ekonomicznych wydawanych na urządzenia mobilne japońskie studio Kairosoft zostawia daleko w tyle całą konkurencję. W dorobku zespołu najbliższą Fallout Shelter grą jest The Pyraplex. Zajmujemy się niej budową egipskiej piramidy, tyle że miejsce to nie jest grobowcem, a starożytnym centrum kultury, handlu i usług. Ściągają do niego goście z całego antycznego świata – znajdziemy wśród nich nie tylko klientów i turystów, ale również kupców i dyplomatów.

Gra jest klasyczną strategią ekonomiczną. Musimy więc rozbudowywać piramidę dodając do niej bazary, stragany, pomieszczenia rzemieślnicze itp. Jednocześnie trzeba też zadbać o gromadzenie kamiennych bloków do dalszego rozwoju budowli. Podczas prac górniczych często natkniemy się na zakopane głęboko skarby o różnym przeznaczeniu.

The Pyraplex posiada rzadko spotykany w mobilnych produkcjach tego typu solidny model ekonomiczny, który wymaga dobrego planowania i starannego bilansowania budżetem. Ponadto gra pozbawiona jest jakichkolwiek mikropłatności.

  1. The Pyraplex w Google Play (15 PLN)
  2. The Pyraplex w App Store (20 PLN)

Star Command

Inną godną uwagi propozycją jest Star Commando. W tym przypadku zajmujemy się zarządzaniem niewielką grupą ludzi zamkniętych wewnątrz kadłuba statku kosmicznego. Przed rozpoczęciem zabawy możemy zaprojektować krążownik i zwerbować załogę, a następnie wyruszamy odkrywać niezbadane rejony galaktyki. W trakcie wypraw musimy ulepszać statek, rozwijać umiejętności podwładnych oraz toczyć bitwy, zarówno w pustce kosmicznej z wrogimi jednostkami, jak i na pokładzie statku, gdy nieprzyjaciele dokonają skutecznego abordażu.

Gra nie jest prawdziwym sandboksem. Zamiast tego oferuje bardziej tradycyjną kampanię z rozbudowanym wątkiem fabularnym oraz starannie zaprojektowanymi misjami. Wszystko to ukazane jest z mocnym przymrużeniem oka i autorzy często naśmiewają się z oklepanych schematów znanych z telewizyjnych seriali science-fiction.

Star Commando wystartowało w mocno niedopracowanym stanie technicznym, ale od tego czasu twórcy usunęli większość błędów i rozbudowali zawartość. Nie jest to gra, w którą można bawić się miesiącami. To raczej produkcja na jedno przejście, ale te kilkanaście godzin potrzebnych na ukończenie kampanii zapewnia bardzo dobrą zabawę.  Warto wspomnieć, że ta produkcja również nie posiada mikropłatności.

  1. Star Command w Google Play (13 PLN)
  2. Star Command w App Store (12 PLN)

Tiny Tower Vegas

Ostatnią naszą propozycją jest Tiny Tower Vegas, czyli najnowsza odsłona serii, która bez wątpienia była dla zespołu Bethesda Softworks główną inspiracją przy tworzeniu Fallout Shelter. Naszym zadaniem jest tradycyjnie zbudowanie potężnej wieży, stanowiącej połączenie kasyna i hotelu. Musimy odpowiednio dobierać typy pomieszczeń, biznesów i usług, tak aby maksymalizować generowany przez nie zysk, a jednocześnie dbać o odpowiedni stan zatrudnienia oraz poziom zadowolenia gości.

Gra jest łatwa i stanowi świetną propozycję dla osób szukających produkcji, przy których można się zrelaksować. Tiny Tower Vegas korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami, ale został on bardzo sensownie opracowany i bez wydawania prawdziwych pieniędzy można się dobrze bawić. Pomaga w tym zwłaszcza obecność kilku hazardowych mini-gierek, takich jak Black Jack, Poker czy automaty. Nie tylko zapewniają one dużo frajdy, ale wygrane w nich wypłacane są w tej samej walucie, którą można kupić w ramach mikropłatności. Zapewnia to możliwość korzystania z licznych ułatwień bez konieczności sięgnięcia po kartę płatnicza.

  1. Tiny Tower Vegas w Google Play (za darmo)
  2. Tiny Tower Vegas w App Store (za darmo)