Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 6 grudnia 2014, 11:32

Promocje mobilne na weekend 6–7 grudnia (m.in. Star Command, The Inner World, Plants vs Zombies)

Oto kolejne wydanie cyklu poświęconego najciekawszym promocjom cenowym na gry mobilne. W przeglądzie zamieściliśmy informacje o przecenach takich gier jak Star Command, The Inner World, Catan, Riptide GP2, Little Inferno i Plants vs Zombies.

Witajcie w kolejnym wydaniu przeglądu promocji cenowych na gry mobilne dedykowane smartfonom i tabletom. W niniejszym cyklu zwracamy Waszą uwagę na najciekawsze przeceny obowiązujące na mobilnych platformach dystrybucji cyfrowej. Naszym celem nie jest wypisanie wszystkich gier, które akurat znajdują się w promocji – dokonujemy ich przeglądu, więc możecie być pewni, że to nie tylko tanie, ale i warte uwagi produkcje.

Jako że w wielu przypadkach czas trwania obniżki nie jest znany – bywa, że pozostaje ona aktualna przez kilkanaście dni, a innym razem znika po kilkudziesięciu godzinach – przez kilka kolejnych dni będziemy śledzić sytuację i nanosić ewentualne zmiany. Zapraszamy do zapoznania się z najświeższą porcją promocji!

UWAGA: Ceny mogą ulec zmianie – zależą od ustaleń sklepów. Przed zakupami sprawdź wszystkie szczegóły, aby uniknąć pomyłek (cenę, przeliczenie na złotówki i wersję językową gry).

Star Command

Android: ok. 4 zł; wcześniej ok. 10 zł – iOS: ok. 4 zł; wcześniej ok. 11 zł

Studio War Balloon Games postanowiło przeczekać szał związany z Czarnym Piątkiem i obniżyło cenę kosmicznej strategii Star Command dopiero w tym tygodniu. W produkcji wcielamy się w kapitana statku kosmicznego i podejmujemy próbę podbicia wszechświata. W tym celu projektujemy statek, werbujemy załogę, eksplorujemy kosmos i bierzemy udział w emocjonujących bitwach. W międzyczasie dbamy o rozwój podwładnych i ulepszamy statek, instalując w nim różnego rodzaju systemy defensywne i ofensywne. Wkrótce powinna zadebiutować pokaźna aktualizacja, wprowadzająca nowy silnik bitewny, piratów, dodatkowy ekwipunek i psy. Wraz z nią światło dzienne ujrzy edycja na Windows Phone.

Catan

Android: ok. 8 zł; wcześniej ok. 16 zł

O blisko 50% obniżona została cena mobilnej odsłony Osadników z Catanu, czyli jednej z najpopularniejszych strategicznych gier planszowych świata. Tytuł pozwala wcielić się w zdobywcę, odkrywcę i kupca w jednym. Uczestnicy zabawy rozpoczynają podbój świata od założenia małej osady i pozyskania zasobów naturalnych. Zdobyte materiały wykorzystują do konstruowania dróg, budowania osad, a nawet potężnych miast. Rozgrywka jest niezwykle wciągająca – szczególnie w multiplayerze przeznaczonym dla maksymalnie czterech osób.

The Inner World

Android: ok. 4 zł; wcześniej ok. 16 zł – iOS: ok. 4 zł; wcześniej ok. 11 zł

Godnej uwagi przeceny, pierwszej od blisko pół roku (w przypadku wersji na Androida przerwa była jeszcze dłuższa), doczekała się dwuwymiarowa przygodówka point’n’click The Inner World. Jedna z najlepszych niemieckich gier ostatnich lat oferuje klasyczną rozgrywkę, intrygującą fabułę i nietuzinkową oprawę audiowizualną. Najważniejsze jest jednak to, że problemy, z jakimi musi uporać się gracz, w tym liczne zagadki, wydają się logiczne i udanie zachęcają do wysilania szarych komórek. Całość przyprawiono solidną porcją humoru.

The Curse

Android: ok. 3 zł; wcześniej ok. 7 zł – iOS: ok. 4 zł; wcześniej ok. 8 zł

Mimo ponad dwóch lat na karku The Curse pozostaje jedną z najlepszych mobilnych gier logicznych. Zawdzięcza to doskonale dobranym, w dużej mierze klasycznym łamigłówkom i dopracowanemu systemowi sterowania, robiącemu właściwy użytek z ekranu dotykowego. Nie sposób nie wspomnieć też o intrygującym wątku fabularnym, dającym świetny powód do rozwiązaniach ponad 100 zaserwowanych tu zagadek.

Riptide GP2

iOS: za darmo; wcześniej ok. 8 zł

Jeszcze przez kilka dni posiadacze iPhone’a i iPada mogą zaopatrzyć się za darmo w jedną z najlepszych mobilnych gier wyścigowych, czyli Riptide GP2. Dzieło studia Vector Unit, które dało nam w ostatnim czasie świetne Beach Buggy Racing, cieszy oko wysokiej jakości trójwymiarową grafiką, rozbudowaną kampanię z systemem rozwoju kierowcy i ulepszaniem skuterów, a także sieciowy multiplayer, którego brak był jedną z najczęściej wytykanych wad części pierwszej.

Crazy Taxi

iOS: ok. 4 zł; wcześniej ok. 19 zł

Potężnej obniżki ceny doczekała się mobilna konwersja jednego z największych arcade’owych hitów w historii. Crazy Taxi, bo o doskonałej zręcznościówce firmy Sega mowa, pozwala wcielić się w szalonego taksówkarza, przewożącego klientów z jednego miejsca na drugie. Do każdego celu musimy dotrzeć w określonym czasie, a że jest go zawsze mało, gracz staje przed koniecznością ignorowania przepisów ruchu drogowego i gnania przez obszerne miasto o otwartej strukturze na złamanie karku. Niewykluczone, że w niedalekiej przyszłości podobnej obniżki ceny doczeka się edycja na Androida – polecamy Wam regularne sprawdzanie platformy Google Play.

Little Inferno

Android: ok. 7 zł; wcześniej ok. 10 zł 

Little Inferno to jedna z bardziej oryginalnych gier logicznych na systemu mobilne. Dzieło Kyle’a Gablera (twórcy World of Goo) oraz Allana Blomquista i Kyle’a Graya ze studia Tomorrow Corporation wydaje się być ucieleśnieniem marzeń domorosłych piromanów. Przyczyn tego należy upatrywać w mechanice zabawy – w Little Inferno rozgrywka sprowadza się bowiem do puszczania z dymem różnych rzeczy, w tym zabawek zamawianych z katalogu wysyłkowego. Brzmi dziwnie, ale gra się w to zaskakująco dobrze.

Humble Crescent Moon Games Mobile Bundle – m.in. Neon Shadow, Ravensword: Shadowlands, Shadow Blade, The Deer God i Exiles: Far Colony

Najnowsza edycja akcji Humble Mobile Bundle, w ramach której oferowane są gry studia Crescent Moon Games, została poszerzona o nowe tytuły. Osoby, które dokonały wpłat na poziomie średniej z dotychczasowych przelewów (aktualnie 7,21 dolarów, czyli ok. 24 złotych), otrzymały dodatkowo Slingshot Racing, Clash of Puppets oraz Aralon: Sword and Shadow. Uczestnikom akcji udało się również odblokować kolejną produkcję w ramach pokonywania kolejnych progów finansowych – jest nią pecetowa wersja Ravensword: Shadowlands. Jednocześnie ujawniono, że pod dwoma następnymi progami kryją się Gear Jack (300 tysięcy dolarów) i The Deer God (400 tys.). Z pełną ofertą aktualnej akcji Humble Mobile Bundle zapoznacie się na oficjalnej stronie platformy.

Okazje Red Stripe dla posiadaczy smartfonów z Windows Phone

Tym razem w Okazjach Red Stripe znalazły się trzy tytuły. Listę otwiera znakomity przedstawiciel gatunku tower defense Plants vs Zombies. Towarzyszy mu symulator rolniczy Farming Simulator 14 oraz coś dla miłośników fliperów – Pinball League: HardHat Zone. Poza tym od kilku dni posiadacze smartfonów z Windows Phone mogą pobrać za darmo kultową zręcznościówkę Doodle Jump.Przegląd przecenionych pozycji znajdziecie poniżej: