Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 grudnia 2014, 11:50

autor: Meehow

Pierwszy gameplay z The Legend of Zelda Wii U

W sieci pojawił się pierwszy gameplay z zapowiedzianej na tegorocznych targach E3 gry The Legend of Zelda Wii U. Towarzyszy mu deweloperski komentarz.

W zasobach serwisu YouTube pojawił się pierwszy zapis rozgrywki z gry The Legend of Zelda Wii U – produkcji z legendarnej serii firmy Nintendo, którą oficjalnie zapowiedziano na tegorocznych targach E3 w amerykańskim Los Angeles. Czterominutowy gameplay wraz z deweloperskim komentarzem przedstawia takie aspekty rozgrywki, jak eksploracja i walka (również z zastosowaniem wierzchowca). The Legend of Zelda Wii U, jak sama nazwa wskazuje, ukaże się tylko i wyłącznie na konsoli Wii U, będąc pierwszym kompletnie nowym tytułem z cyklu Zeldy, który ukaże się na tę platformę sprzętową; wcześniej pojawiło się na niej jedynie The Legend of Zelda: The Wind Waker HD, stanowiące remake gry tym samym tytule, po raz pierwszy wydanej w 2003 roku. Warto także zaznaczyć, że nową Zeldę na tle poprzednich odsłon wyróżniać będzie przede wszystkim otwarta konstrukcja świata. Niestety, konkretna data premiery wciąż nie jest znana, choć wiadomo, że można się jej spodziewać w przyszłym roku.

Pierwszy gameplay z The Legend of Zelda Wii U - ilustracja #1The Legend of Zelda to seria przygodowych gier akcji, której firma Nintendo dała początek na konsoli Nintendo Entertainment System (NES) wydając w 1986 roku pierwsze The Legend od Zelda. Opowiada ona o przygodach bohatera imieniem Link w krainie zwanej Hyrule. Do dnia dzisiejszego ukazało się 16 oficjalnych tytułów z serii, a także kilka spin-offów, na wszystkich ważniejszych konsolach Nintendo, m.in. Wii, DS, 3DS czy GameBoy Advance.