Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 czerwca 2014, 20:00

autor: Marcin "Sarge" Skierski

The Legend of Zelda na Wii U ujawniona. Otwarty świat w stylu Skyrima

Na trwających targach E3 doczekaliśmy się oficjalnej zapowiedzi kolejnej odsłony serii The Legend of Zelda na Wii U. Produkcja firmy Nintendo zaoferuje otwarty świat do eksploracji i kilka zupełnie nowych rozwiązań dla tej marki.

Firma Nintendo zapowiedziała nową odsłonę serii The Legend of Zelda na Wii U. Do długo oczekiwanego ogłoszenia doszło w czasie „cyfrowej konferencji” japońskiego giganta z okazji targów E3. Oficjalny tytuł kolejnych przygód Linka nie jest jeszcze znany. Eiji Aonuma (główny producent serii) zdradził, że najnowsza część The Legend of Zelda wprowadzi pewne istotne zmiany w skali cyklu. Przede wszystkim możemy liczyć na otwarty świat z możliwością dotarcia do celu na wiele różnych sposobów. Twórcy mogą sobie wreszcie na to pozwolić dzięki możliwościom technologicznym Wii U. Dotychczasowe odsłony serii oferowały bardziej zamknięte lokacje i liniową strukturę rozgrywki. Niestety, na więcej informacji dotyczących kolejnej części cyklu The Legend of Zelda musimy jeszcze poczekać.

W czasie „cyfrowej konferencji” firmy Nintendo mogliśmy zobaczyć grę w ruchu. Nie było wprawdzie mowy o prezentacji właściwej rozgrywki, ale krótki film pozwolił ocenić możliwości silnika graficznego. Trzeba przyznać, że oprawa prezentuje się bardzo ładnie, a w trakcie zabawy przyjdzie nam zwiedzać kolorowe krajobrazy. Jeśli taki poziom zostanie zachowany do premiery pełnej wersji, to będziemy mieli do czynienia z jednym z najładniejszych tytułów na Wii U.

Nowa odsłona serii The Legend of Zelda na Wii U zadebiutuje w bliżej nieokreślonym terminie 2015 roku. Dla posiadaczy stacjonarnej konsoli firmy Nintendo to tak naprawdę pierwsza nowa część przygód Linka. W zeszłym roku mieliśmy wprawdzie do czynienia z premierą The Legend of Zelda: The Wind Waker HD, ale był to jedynie remake produkcji z 2003 roku.