Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 czerwca 2014, 19:30

autor: Michał "Ender" Kułakowski

Xenoblade Chronicles X – trailer i data premiery nowego jRPG-a na Wii U

Zgodnie z oczekiwaniami, podczas specjalnego sieciowego eventu Nintendo pokazało nowy trailer gry Xenoblade Chronicles X (wcześniej znanej po prostu jako Project X) oraz podzieliło się jej przybliżoną datą premiery. Produkcja jest jRPG-iem, który ukaże się wyłącznie na Wii U w 2015 roku.

Project X, zapowiedziany został na targach E3 w 2013 roku jako ekskluzywne RPG, za którego produkcję odpowiada japońskie studio Monolith Software. Deweloper znany jest dzięki serii Xenosaga oraz grze Xenoblade Chronicles, która w 2010 roku ukazała się na Wii i została uznana powszechnie przez fanów gatunku za jednego z najlepszych jRPG-ów w historii. Od czasu ubiegłorocznej prezentacji nowego tytułu doczekaliśmy się tylko jednego trailera. Przedstawił one rozległy świat osadzony w realiach science-fiction oraz krótkie fragmenty rozgrywki, dzięki którym dowiedzieliśmy się, że będziemy mogli sterować mechem oraz uczestniczyć w kooperacyjnych rozgrywkach multiplayer. Podczas dzisiejszego cyfrowego eventu Nintendo zaprezentowano zupełnie nowy zwiastun gry oraz jej oficjalny i ostateczny tytuł – Xenoblade Chronicles X. Dowiedzieliśmy się również, że produkcja trafi na Wii U dopiero w 2015 roku.

Dwuminutowy film prezentuje po raz pierwszy urywki fabuły, a także głównych bohaterów oraz ich modele i animacje. Niestety, wielu graczy zauważyło, że oprawa graficzna tytułu wygląda znacznie gorzej niż na materiałach z 2013 roku. Trudno dokładnie stwierdzić co spowodowało te zmiany. Możemy przypuszczać, że albo są one wynikiem jeszcze niedopracowanego silnika, albo po prostu aktualnych możliwości konsoli Wii U, które w pierwszym etapie prac nad tytułem zostały przecenione przez deweloperów. Chociaż można mieć poważne zastrzeżenia co do wyglądu postaci to poza tym gra nadal prezentuje się bardzo dobrze. Miejmy nadzieje, że nie zawiedzie również model rozgrywki, a twórcy rozszerzą i dopracują dobrze przyjęty system walki z Xenoblade Chronicles.