Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 czerwca 2014, 18:58

Zaprezentowano nowy zwiastun Bayonetty 2. Pierwsza część również trafi na platformę Nintendo

Podczas cyfrowej konferencji Nintendo zaprezentowało zwiastun do Bayonetta 2, tytułu ekskluzywnego na WiiU. Na październik zapowiedziano także wydanie gry w zestawie z pierwszą częścią.

W przerwach od prezentowania figurek amiibo Nintendo podczas swojej cyfrowej konferencji pokazało nowy zwiastun do nieco doroślejszej gry – Bayonetta 2. Kontynuacja wydanego w 2009 roku slashera już w październiku trafi na Wii U, dzisiaj mieliśmy zaś okazję zobaczyć krótki materiał, wypełniony akcją, sporych rozmiarów bossami oraz fragmentami rozgrywki. Wspomniany klip możecie zobaczyć poniżej.

Bayonetta 2 to kontynuacja produkcji Platinum Games, wydanej w 2009 roku na Xboksa 360 oraz PlayStation 3. W przeciwieństwie do pierwszej części, gra będzie tytułem ekskluzywnym dla Wii U, o czym wiedzieliśmy już od momentu oficjalnej zapowiedzi podczas zeszłorocznego E3. Teraz Nintendo dodało do tego jeszcze jeden smaczek – posiadacze ich konsoli będą mieli możliwość zakupu Bayonetty 2 w zestawie z pierwszą odsłoną, dotychczas niedostępną na tej platformie.

Bayonetta 2 to slasher, w którym wcielamy się w tytułową wiedźmę, by pokonać wysłanników niebios. Pierwsza część zebrała bardzo pozytywne oceny – chwalono ją m.in. za absurdalny humor, ciekawą pierwszoplanową postać oraz rozbudowany system walki.

Jakub Mirowski

Jakub Mirowski

Z GRYOnline.pl związany od 2012 roku: zahaczył o newsy, publicystykę, felietony, dział technologiczny i tvgry, obecnie specjalizuje się w tematach, które mało kto czyta. Napisał zarówno recenzje trzech odsłon serii FIFA, jak i artykuł o afrykańskiej lodówce low-tech. W kwestii gier jego zakres zainteresowań jest nieco węższy i ogranicza się do wszystkiego, co wyrzuci z siebie FromSoftware, co ciekawszych indyków i tytułów typowo imprezowych. Poza GRYOnline.pl jego materiały na temat uchodźców, migracji oraz zmian klimatycznych publikowane były m.in. w Krytyce Politycznej, OKO.press i Nowej Europie Wschodniej.

więcej