Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweWiiU
Okładka The Legend of Zelda: The Wind Waker HD (WiiU)
OkładkaThe Legend of Zelda: The Wind Waker HD (WiiU)

The Legend of Zelda: The Wind Waker HD WiiU

Remake klasycznej już gry z serii The Legend of Zelda, w której ponownie wcielamy się w Linka i ratujemy świat przed złym Ganonem. Gra zyskała nową oprawę graficzną w jakości HD oraz wiele drobniejszych usprawnień, w tym możliwość rozgrywki jedynie na ekranie GamePada.

Przygodowe | TPP | fantasy | elementy RPG | elementy logiczne | reedycje/remastery/remaki | statki | The Legend of Zelda | przygodowe gry akcji | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Legend of Zelda: The Wind Waker HD Premiera WiiU

20września2013

producent: Nintendo wydawca: Nintendo Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do The Legend of Zelda: The Wind Waker HD

Rayman Legends

Hyper Light Drifter

Paper Mario: Color Splash

Superprodukcja Nintendo autorstwa mistrza Shigeru Miyamoto, z trudnego do określania gatunku-mieszanki: zawiera zarówno elementy jRPGa, przygodówki, platformówki, gry akcji, minigierek - jak i żeglowania po morzu, a nawet lotu na paralotni! Gra w wersji na konsolę Wii U została wzbogacona o nową oprawę graficzną w jakości HD, a także przystosowana do zabawy jedynie na ekraniku kontrolera GamePad.

Akcja gry - po krótkim wprowadzeniu w realia świata i legendzie o chłopcu w zielonym stroju, który ongi potrafił uratować świat od 'zatracenia się w źle i wieczystych ciemnościach' - rozpoczyna się inicjacja naszego bohatera Linka w dorosłym świecie (symbolizowanym założeniem na jeden dzień właśnie zielonego stroju), spotkaniem pirata płci żeńskiej - Terty oraz porwaniem siostry głównego bohatera - Aryll. To właśnie ten ostatni incydent stał się pretekstem do wyruszenia na pełną niebezpieczeństw przygodę życia naszego bohatera i zmierzenia się ze swoim przeznaczeniem.

Na początku gry dostępne mamy stosunkowo skromne możliwości pokonywania przeszkód i ekwipunek - mieczyk, tarcza oraz teleskop. W miarę zagłębiania się w rozgrywkę jednak skompletujemy tak przydatne przedmioty jak lina z hakiem niezbędną do przeskakiwania przepaściami, bumerang do obrony czy liść Deku, służący za wspomniany na początku spadochron. Nie zabraknie również tytułowego „przywoływania wiatru", czyli różdżką pozwalającą nam wywoływać dowolny wiatr - ten ostatni zaś przydaje się podczas podróży łódką. Świat w grze złożony jest bowiem się z szeregu małych wysepek rozdzielonych naprawdę sporymi połaciami morza.

Wachlarz ruchów głównego bohater obejmuje takie czynności jak: przesuwanie skrzyń, podnoszenie waz/beczek, balansowanie na linie, nurkowanie i dziesiątki różnorakich ciosów (żeby wymienić chociażby cięcie z wyskoku).

Gra obfituje również w naprawdę dużą ilością smaczków do odkrycia oraz bonusów dostępnych za drugim przejściem gry, co jeszcze bardziej wydłuża i tak długi czas potrzebny do skończenia gry.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,2 / 10 na podstawie 431 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.9 / 10 na podstawie 9 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI The Legend of Zelda: The Wind Waker HD

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy.