Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 sierpnia 2013, 20:39

Nintendo oficjalnie obniża cenę konsoli Wii U

W odpowiedzi na niezadowalające wyniki sprzedaży, Nintendo ogłosiło, że cena Wii U zostanie oficjalnie obniżona począwszy od 20 września. Producent zapowiedział również specjalny zestaw konsoli z grą The Legend of Zelda: The Wind Waker HD.

Nintendo liczy na zainteresowanie fanów serii The Legend of Zelda, którzy nie zdecydowali się jeszcze na zakup Wii U - Nintendo oficjalnie obniża cenę konsoli Wii U - wiadomość - 2013-08-28
Nintendo liczy na zainteresowanie fanów serii The Legend of Zelda, którzy nie zdecydowali się jeszcze na zakup Wii U

Wii U, które oficjalnie zadebiutowało na świecie w listopadzie ubiegłego roku, spotykając się z bardzo chłodnym przyjęciem przez graczy, przez rok od premiery znalazło się domach nieco ponad 3,6 milionów osób. Jeżeli chodzi o sprzedaż konsola radzi sobie zresztą coraz gorzej, zarówno na Zachodzie jak i w rodzimej Japonii. W ostatnim zamkniętym finansowym kwartale tego roku Wii U trafiło jedynie do 160 tysięcy nowych użytkowników na całym świecie. Można wymienić wiele powodów tej a nie innej sytuacji. Podstawowymi przeszkodami na drodze do sukcesu platformy jest jej wysoka cena oraz brak interesujących ekskluzywnych gier. Aby pomóc słabo radzącemu sobie na rynku sprzętowi, Nintendo zdecydowało się więc po raz pierwszy obniżyć jego cenę. Warto dodać, że decyzja ta nie jest zaskoczeniem i od kilku miesięcy wyczekiwało jej wielu analityków oraz branżowych specjalistów.

Japoński koncern ogłosił, że od 20 września cena Wii U w wersji Deluxe zostanie obniżona w Ameryce Północnej o 50$ i wynieść ma 299$ (ok. 900 zł). Standardowa wersja urządzenia (nie posiadająca 32 GB pamięci flash) nie zostanie objęta zniżką, najprawdopodobniej z powodu niskiego zainteresowania i stopniowego wycofywana ze sprzedaży. Jeżeli chodzi o Stary Kontynent, Nintendo nie zapowiedziało żadnych obniżek, ponieważ od początku nie podawało sugerowanej ceny konsoli na tutejszym rynku, zostawiając decyzję co do jej wysokości sieciom sprzedaży w poszczególnych krajach. Od kilku miesięcy zresztą wiele zachodnioeuropejskich sklepów internetowych oferowało Wii U w cenie znacznie niższej niż premierowa, próbując pozbyć się egzemplarzy zalegających w magazynach jeszcze od ubiegłego roku. Europejczycy nie powinni odczuć więc dużych zmian. Podobnie jak nieliczni zainteresowani Polacy, którzy muszą sprowadzać urządzenie zza granicy lub liczyć na ofertę rodzimych importerów.

Przy okazji ogłoszenia informacji o nowej cenie Wii U, Nintendo zapowiedziało także nowy zestaw konsoli z grą The Legend of Zelda: The Wind Waker HD. Poza kodem, pozwalającym ściągnąć produkcję z elektronicznego sklepu, gracze otrzymają limitowaną wersję kontrolera, ozdabianą elementami graficznymi inspirowanymi cyklem. Dodajmy, że brytyjski sklep GAME przyjmuje już zamówienia na komplet w cenie 249 funtów (ok. 1250 zł). The Wind Waker HD ukaże się także w edycji kolekcjonerskiej w zestawie z figurką Ganondorfa, głównego antagonisty serii. Oba komplety oraz standardowe wydanie tytułu pojawią się w sklepach 4 października.