Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 28 sierpnia 2013, 21:20

autor: Draug

League of Legends – na turnieju w Iranie zablokowane będą wszystkie żeńskie postacie

Wygląda na to, że irański turniej World Cyber Games w League of Legends przebiegnie w specjalnych warunkach: w rozgrywkach nie będzie dostępna żadna żeńska postać. Jest to podyktowane prawem Iranu. Mimo to koordynatorzy zawodów zapowiadają negocjacje z rządem.

Na oficjalnym facebookowym profilu irańskiego turnieju League of Legends w ramach World Cyber Games pojawiła się zaskakująca informacja. Otóż, podczas zawodów w tym kraju gracze nie będą mieli możliwości wybrania żadnej postaci płci żeńskiej – niemal wszystkie zostały zablokowane w związku ze swoimi skąpymi strojami, które godzą w prawo i zwyczaje Iranu.

Wygląda na to, że takie wdzianka u kobiet wywołują na Bliskim Wschodzie dość… wybuchowe reakcje. - League of Legends – na turnieju w Iranie zablokowane będą wszystkie żeńskie postacie - wiadomość - 2013-08-28
Wygląda na to, że takie wdzianka u kobiet wywołują na Bliskim Wschodzie dość… wybuchowe reakcje.

Podczas zawodów niedostępne będą następujące heroiny: Ahri, Akali, Ashe, Caitlyn, Cassiopia, Diana, Elise, Evelyn, Fiora, Irelia, Janna, Karma, Katarina, Kayle, Leblanc, Leona, Lissandra, Lulu, Lux, Miss Fortune, Morgana, Nami, Nidalee, Oriana, Quinn, Riven, Sejuani, Shyvana, Sivir, Sona, Soraka, Syndra, Tristana, Vayne, Vi i Zyra.

Jednak los niektórych z nich stoi jeszcze pod znakiem zapytania. Obecnie rozważanie jest dopuszczenie do turnieju kilkunastu żeńskich postaci – są to: Diana, Fiora, Karma (wyłącznie w jednym, oryginalnym stroju), Kayle, Leona, Lissandra, Lulu, Lux, Nami, Quinn, Sejuani, Tristana, i Vayne. Mimo wszystko wciąż brakowało by znacznej części bohaterów, co mogłoby mieć bardzo negatywne przełożenie na zbalansowanie rozgrywki.

Ale przynajmniej Fiora ma szansę na pozostanie w grze. Najwyraźniej zbroja płytowa chroni skutecznie zarówno przed żelazem, jak i przed wywoływaniem zgorszenia. - League of Legends – na turnieju w Iranie zablokowane będą wszystkie żeńskie postacie - wiadomość - 2013-08-28
Ale przynajmniej Fiora ma szansę na pozostanie w grze. Najwyraźniej zbroja płytowa chroni skutecznie zarówno przed żelazem, jak i przed wywoływaniem zgorszenia.

Co więcej, Reza Babaei, irański koordynator World Cyber Games, zapowiedział, że podejmie negocjacje z rządem Iranu, by znaleźć sposób na przywrócenie do gry reszty postaci. Jednocześnie wytłumaczył, że podjęcie radykalnego kroku, jaki stanowi zablokowanie około połowy dostępnych w grze bohaterów, było konieczne, jako że w przeciwnym razie mogłoby dojść nawet do wymuszenia na organizatorach odwołania turnieju. Zdradził też, że gdyby nie trwające od dwóch miesięcy rozmowy z przedstawicielami władzy tego kraju (i poczynione ustępstwa), zawody mogłyby się tam w ogóle nie odbyć, jako że League of Legends ma w omawianym państwie status gry zakazanej.

Turniej w Iranie ma się odbyć w dniach 12-16 września. Jednak zważywszy na negocjacje koordynatora WCG z rządem, termin ten może jeszcze ulec zmianie – tak samo jak inne postanowienia dotyczące zawodów.