Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCPS4XONEWiiU
Okładka Cryamore (PC)
OkładkaCryamore (PC)

Cryamore

Przygodowa gra akcji z elementami RPG-a, opracowana przez studio NostalgiCO. Gracz trafia na wyspy Noka, których mieszkańcy przez całe stulecia opierali rozwój cywilizacji na silnikach parowych.

RPG | fantasy | 2D | top-down | crowdfunding | indie | przygodowe gry akcji | RPG akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Cryamore Premiera

anulowana

WiiU

2023

PS4 PC XONE

producent: NostalgiCO wydawca: NostalgiCO Strona oficjalna

Gry podobne do Cryamore

Hyper Light Drifter

Evoland

Rogue Legacy

Cryamore to przygodowa gra akcji wzbogacona elementami RPG, która pełnymi garściami czerpie inspiracje z konsolowych klasyków pokroju serii Secret of Mana. Jest to debiutancki projekt zespołu NostalgiCO.

Akcja toczy się na wyspach Noka. Zamieszkujący je ludzie przez stulecia opierali rozwój własnej cywilizacji na silnikach parowych. Uległo to zmianie wraz z odkryciem tytułowego minerału cryamore. Oferował on znacznie większy potencjał energetyczny i był w stanie nie tylko napędzać maszyny, ale również zwiększać potencjał żywych istot. W rezultacie minerał w szybkim czasie zastąpił technologię parową. Niestety, jego wykorzystanie na szeroką skalę spowodowało zaburzenie równowagi świata i sprowadziło na wyspy tajemnicze potwory pożerające zasoby naturalne, w tym samo cryamore. Gracze wcielają się w młodą badaczkę imieniem Esmyrelda Maximus, która otrzymuje od burmistrza swojej wioski zadanie znalezienia alternatywnych źródeł pozyskiwania minerału.

Cryamore czerpie inspiracje z konsolowych klasyków pokroju serii Secret of Mana oraz wczesnych odsłon cyklu Legend of Zelda. System walki rozgrywany jest w czasie rzeczywistym i opiera się głównie na zręczności samego gracza. Podczas starć wykorzystujemy zarówno tradycyjne uzbrojenie, w tym miecze, topory, dzidy i kusze, jak i umiejętności magiczne. Dostępne moce podzielono na dziewięć kategorii – ognia, wody , ziemi, wiatru, elektryczności, cienia, przestrzeni, czasu oraz jednego dodatkowego, nieujawnionego jeszcze elementu. Ze zdolności tych robimy użytek nie tylko w trakcie bitew, ale również podczas eksploracji świata. Przykładowo, zagradzający nam drogę lodowy mur roztopimy podmuchem ognia.

Poza głównym wątkiem fabularnym gra oferuje również wiele zadań pobocznych. Wśród nich znajduje się m.in. cała seria misji mających na celu przywrócenie osady do jej dawnej świetności. Ponadto światem gry rządzi cykl dobowy i zależnie od pory dnia niektóre sklepy są zamknięte, a rzadkie potwory pojawią się tylko w określonych godzinach.

Grafika Cryamore jest w pełni dwuwymiarowa i wykonana została w stylu inspirowanym japońskimi produkcjami tego typu. Postacie są bogato animowane, a wszystkie tła stanowią ręcznie malowane obrazy.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 6,4 / 10 na podstawie 13 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Cryamore: 12+

PC
XONE
WiiU
PS4