Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 sierpnia 2013, 13:25

The Legend of Zelda – znamy daty premier A Link Between Worlds i The Wind Waker HD w Europie

Firma Nintendo ujawniła europejskie daty premier dwóch gier z serii The Legend of Zelda. A Link Between Worlds na konsolę 3DS wyjdzie w listopadzie tego roku. The Wind Waker HD, remake na Wii U, pojawi się za to 4 października.

Nintendo ujawniło europejskie daty premier dwóch gier z serii The Legend of Zelda. - The Legend of Zelda – znamy daty premier A Link Between Worlds i The Wind Waker HD w Europie - wiadomość - 2013-08-08
Nintendo ujawniło europejskie daty premier dwóch gier z serii The Legend of Zelda.
The Legend of Zelda
  • 3DS - A Link Between Worlds wyjdzie w Europie w listopadzie
  • Wii U – The Wind Waker HD pojawi się za to 4 października

The Legend of Zelda: A Link Between Worlds, nowa odsłona słynnej serii Nintendo skierowana na konsolę 3DS, wyjdzie w Europie w listopadzie tego roku. Wydawca przekazał tę radosną informację podczas ostatniej odsłony cyklicznego Nintendo Direct, czyli serii programów transmitowanych w sieci. Dowiedzieliśmy się też, że The Legend of Zelda: The Wind Waker HD, remake skierowany na Wii U, trafi do europejskich sklepów 4 października.

A Link Between Worlds to gra znana wcześniej jako A Link to the Past 2, która będzie kontynuacją pomysłów z kultowej części serii. Wcześniej firma Nintendo ogłaszała tylko, że tytuł wyjdzie w listopadzie na rynku amerykańskim. Teraz wiemy, że wersja skierowana na Stary Kontynent nie zaliczy żadnego opóźnienia względem Ameryki Północnej. Nintendo dodało, że w grze odwiedzimy dwa światy, co symbolizuje logo, zawierające dwie wersje artefaktu znanego jako Triforce.

Druga z wymienionych odsłon The Legend of Zelda, czyli The Wind Waker HD, to remake części z konsoli GameCube na Wii U. Nintendo ujawniło, że gra będzie działała w rozdzielczości 1080p i korzystała z GamePada, pada wyposażonego w ekran dotykowy. Jedną z funkcji będzie możliwość grania na samym kontrolerze bez użycia telewizora. Producent przyspieszy też prędkość żeglowania i doda przedmiot Tingle Bottle, który pozwoli zostawiać wiadomości innym graczom.

  1. Pełny zapis Nintendo Direct z 7 sierpnia

The Legend of Zelda to jedna z najbardziej kultowych serii firmy Nintendo, której poszczególne odsłony inspirują twórców gier do dzisiaj. A Link Between Worlds to kontynuacja słynnego A Link to the Past, zbudowana na bazie pierwowzoru. To oznacza, że w grze odwiedzimy wiele znanych lokacji, zawierających jednak nowe elementy. The Wind Waker ma przypomnieć markę posiadaczom Wii U. Wiemy, że w przyszłości dostaną oni zupełnie nowe przygody Linka.