Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 sierpnia 2013, 13:27

autor: Góral

Europa Universalis IV - demo już dostępne na Steamie

Firma Paradox Interactive, producent i wydawca gry Europa Universalis IV, udostępniła w sklepie Steam demo nadchodzącej produkcji. Tytuł ukaże się na komputerach PC 13 sierpnia.

W sklepie Steam jest już dostępna wersja demonstracyjna gry Europa Universalis IV, która ukaże się na rynku 13 sierpnia. Nadarza się więc znakomita okazja do samodzielnego wypróbowania produkcji przed jej zakupem, zwłaszcza, że cena tytułu nie należy do najniższych.

Europa Universalis IV ukaże się 13 sierpnia. - Europa Universalis IV - demo już dostępne na Steamie - wiadomość - 2013-08-08
Europa Universalis IV ukaże się 13 sierpnia.

Ważący około 500 MB plik pozwala zaznajomić się z narodem Portugalii, Austrii, Turcji i Republiki Weneckiej. Akcja rozpoczyna się w 1492 roku, przy czym wcześniej można pobawić się również w samouczku.

Produkcję studia Paradox Interactive można już zamawiać w ramach przedsprzedaży, jednak wyceniono ją na 39,99 euro, co w przeliczeniu na złotówki daje prawie 170 zł. Dostępna jest także droższa edycja, Digital Extreme, za którą należy zapłacić 44,99 euro (około 190 zł). Ceny te dotyczą sklepu Steam. Na szczęście polscy sprzedawcy mają znacznie tańsze oferty.

Europa Universalis IV to, jak sama nazwa sugeruje, czwarta odsłona popularnej serii gier strategicznych. Zadaniem gracza jest przejęcie władzy nad Europą, wykorzystując w tym celu jedną z wybranych nacji. Szykuje się niezła produkcja, o czym zresztą pisaliśmy w naszej zapowiedzi. Na koniec przytoczę fragment tekstu przygotowanego przez Mariusza Klamrę, który doskonale podsumowuje to, czego możemy spodziewać się po „czwórce”:

„Najnowsza odsłona Europy Universalis zamierza wprowadzić niemało innowacji do nieco już skostniałej serii. Szykowane rozwiązania rzeczywiście wydają się strzałem w dziesiątkę – bez wątpienia wzbogacą rozgrywkę i uczynią ją przystępniejszą dla nowych graczy.”