Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowe3DS
Okładka The Legend of Zelda: A Link Between Worlds (3DS)

The Legend of Zelda: A Link Between Worlds 3DS

Kolejna odsłona jednej z najpopularniejszych serii gier w historii elektronicznej rozrywki.

Przygodowe | TPP | fantasy | elementy RPG | elementy logiczne | The Legend of Zelda | przygodowe gry akcji | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo 3DS
Okładka The Legend of Zelda: A Link Between Worlds (3DS)

producent: Nintendo

wydawca: Nintendo

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji 3DS:

22listopada2013

The Legend of Zelda: A Link to the Past 2 to kolejna odsłona jednej z najpopularniejszych serii w historii elektronicznej rozrywki, która narodziła się w 1986 roku na konsoli NES. Za stworzenie tytułu jak zwykle odpowiada japońskie Nintendo. Gra to pierwszy w pełni oryginalny reprezentant cyklu, który zagościł na 3DS-ie. A Link to the Past 2 jest także powrotem do przeszłości marki, bowiem produkcja jest bezpośrednią fabularną kontynuacją The Legend of Zelda: A Link to the Past, które ukazało się na NES-ie w 1991 roku, a następnie zostało wznowione 11 lat później na przenośnej konsoli Gameboy Advaced.

Modele rozgrywki zasadniczo nie rożni się od tego co zaoferowała pierwsza część A Link to the Past. Nadal mamy do czynienia ze standardową grą przygodowo-zręcznościową z elementami RPG. Wcielamy się w blondwłosego wojownika o imieniu Link, przemierzającego fantastyczne lokacje krainy Hyrule. Przez większą część czasu akcję gry obserwujemy z góry. Otoczenie oraz modele przeciwników czy postaci są dość uproszczone i przypominają swoje dwuwymiarowe odpowiedniki sprzed ponad dwóch dekad. Z przeciwnikami rozprawiamy się z pomocą wiernego miecza jak i wielu innych rodzajów broni i magicznych zaklęć. W trakcie przygody natkniemy się również na wiele zagadek logicznych, z których część rozwiążemy wykorzystując zupełnie nową mechanikę, po raz pierwszy wprowadzoną do serii. Link potrafi bowiem zamieniać się w naścienny malunek i w ten sposób poruszać się po murach czy ścianach lochów lub zamków. Umiejętność ta pozwala przemknąć koło wrogów jak i dostać się do w inny sposób niedostępnych miejsc.

Tytuł wspiera pełną obsługę trybu 3D, który daje złudzenie głębi i uatrakcyjnia oprawę graficzną oraz pewne elementy gameplayu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,6 / 10 na podstawie 204 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.0 / 10 na podstawie 20 głosów czytelników.

Gry podobne do The Legend of Zelda: A Link Between Worlds

Klasyfikacja PEGI The Legend of Zelda: A Link Between Worlds

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
The Legend of Zelda – znamy daty premier A Link Between Worlds i The Wind Waker HD w Europie
The Legend of Zelda – znamy daty premier A Link Between Worlds i The Wind Waker HD w Europie

wiadomość8 sierpnia 2013

Firma Nintendo ujawniła europejskie daty premier dwóch gier z serii The Legend of Zelda. A Link Between Worlds na konsolę 3DS wyjdzie w listopadzie tego roku. The Wind Waker HD, remake na Wii U, pojawi się za to 4 października.

Konferencja Nintendo Direct - m.in. The Legend of Zelda: A Link to the Past 2, Mario Party 3DS i nowe Yoshi's Island
Konferencja Nintendo Direct - m.in. The Legend of Zelda: A Link to the Past 2, Mario Party 3DS i nowe Yoshi's Island

wiadomość18 kwietnia 2013

Na wczorajszej konferencji Nintendo Direct zapowiedziano szereg nowych gier na konsolę przenośną 3DS. Ujawniono też daty premier wielu innych obiecujących produkcji.