Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGAND3DSiOS
Okładka Dragon Quest VII (AND)
OkładkaDragon Quest VII (AND)

Dragon Quest VII

Dragon Quest VII: Fragments of the Forgotten Past

Remake klasycznego japońskiego RPG-a z PlayStation, który ukazał się na początku XXI wieku. Wersja na przenośną konsolę Nintendo otrzymała nową oprawę audiowizualną oraz szereg dodatków.

RPG | fantasy | turowe | jRPG

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dragon Quest VII Premiera

17wrz2015

iOS AND

16wrz2016

3DS

producent: ArtePiazza wydawca: Square-Enix / Eidos

Uwspółcześniony remake siódmej części popularnej japońskiej serii gier jRPG Dragon Quest (znanej w USA również pod nazwą Dragon Warrior), której początki sięgają jeszcze drugiej połowy lat 80. Pierwotna wersja gry ukazała się w roku 2000 na konsoli PlayStation, a za jej powstanie odpowiadało rozwiązane w 2002 roku japońskie studio Heart Beat. Nowa edycja tytułu wyszła zaś spod ręki studia ArtePiazza, dla którego jest to już dziewiąte spotkanie z serią. Uznawany w Japonii za jedną z najlepszych produkcji wszech czasów, Dragon Quest VII otrzymał nową grafikę oraz szereg dodatków.

Fabuła

Fabuła gry opowiada o losach młodego bohatera, którego ojciec przypadkowo wszedł w posiadanie mapy dawnego świata. Z niej to właśnie mały heros dowiaduje się, że przed laty na planecie istniały ogromne kontynenty, które później spotkała zagłada. Wkrótce dzielny podróżnik odkrywa sposób na podróżowanie w czasie i przenosi się w przeszłość, aby uratować legendarne lądy i tym samym zmienić oblicze swojego świata. W pełnej przygód wyprawie towarzyszą mu oddani przyjaciele, m.in. książę Kiefer i urocza Maribel.

Mechanika

Dragon Quest VII jest tradycyjnym japońskim RPG-iem, w którym eksplorację świata i stopniowe poznawanie rozbudowanej fabuły uzupełniają turowe starcia z napotkanymi wrogami. Podobnie jak poprzednia odsłona serii, także i jej siódma część pozwala szkolić bohaterów w systemie klas oraz uczyć ich całej masy przydatnych zdolności. Do wyboru mamy m.in. takie profesje jak paladyn, mag, tancerka, złodziej i pirat. W przeciwieństwie do wielu konkurencyjnych tytułów, w Dragon Quest VII na graczy nie czeka wyłącznie jeden świat, a kilka różnych uniwersów, które bohaterowie gry poznają podczas swoich podróży w czasie.

Kwestie techniczne

W przeciwieństwie do oryginalnego Dragon Quest VII, który ukazał się pierwotnie na początku XXI wieku, remake odznacza się trójwymiarową oprawą graficzną. Na potrzeby gry twórcy przygotowali m.in. nowe modele postaci i efekty czarów, a także unowocześnili wygląd odwiedzanych miejsc.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Dragon Quest VII: Odpowiednia dla każdego wieku.

3DS
iOS
AND