Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 kwietnia 2013, 09:36

autor: Adrian Werner

Konferencja Nintendo Direct - m.in. The Legend of Zelda: A Link to the Past 2, Mario Party 3DS i nowe Yoshi's Island

Na wczorajszej konferencji Nintendo Direct zapowiedziano szereg nowych gier na konsolę przenośną 3DS. Ujawniono też daty premier wielu innych obiecujących produkcji.

Wczoraj wieczorem odbyła się konferencja Nintendo Direct, na której firma zapowiedziała szereg nowych gier, głównie przeznaczonych na konsolę przenośną 3DS. Poznaliśmy również daty premier wielu tytułów.

The Legend of Zelda: A Link to the Past 2

Największym ujawnionym projektem było The Legend of Zelda: A Link to the Past 2, czyli bezpośrednia kontynuacja klasyka wydanego w 1991 roku na konsolę Super Nintendo Entertainment System. Do dzisiaj gra jest uznawana za jedną z najlepszych odsłon serii. Część druga zmierza na 3DS i zadebiutuje pod koniec tego roku.

Akcja w The Legend of Zelda: A Link to the Past 2 ukazana zostanie z lotu ptaka. Jednocześnie cała grafika będzie trójwymiarowa, co zaowocuje wielopoziomowymi mapami. Ponadto kierowany przez nas Link będzie mógł przeobrażać się w rysunek na ścianie. Ten tryb pozwoli dotrzeć do miejsc niedostępnych w tradycyjny sposób.

Nowe Yoshi’s Island

Na 3DS zmierza także nowa część serii Yoshi’s Island. Na razie nie wiemy za wiele na temat tego projektu, poza tym, że będzie to dwuwymiarowa platformówka. Nie podano również planowanej daty premiery.

Warto dodać, że będzie to pierwsza nowa odsłona serii od czasu wydanego w 2006 roku Yoshi’s Island DS.

Mario Party 3DS

Na konsolę 3DS zmierza również nowa odsłona cyklu Mario Party. Tu również wypuszczone informacje były bardzo skromne. Wiemy jedynie, że gra trafi do sprzedaży pod koniec roku i zaoferuje potężną kolekcję mini-gierek, z których wiele wykorzysta karty AR.

EarthBound i Virtual Console dla Wii U

EarthBound - Konferencja Nintendo Direct - m.in. The Legend of Zelda: A Link to the Past 2, Mario Party 3DS i nowe Yoshi's Island - wiadomość - 2013-04-18
EarthBound

Nintendo ogłosiło, że Virtual Console w wersji na Wii U ruszy przed końcem wiosny. Usługa umożliwi zabawę w gry z wcześniejszych generacji konsol. Tytułami startowymi będą F-Zero, Balloon Fight, Donkey Kong Jr, Excitebike, Punch Out, Super Mario World, Ice Climber oraz Kirby's Adventure.

Fanów najbardziej ucieszyła jednak wiadomość, że w tym roku na Virtual Console pojawi się anglojęzyczna wersja kultowego EarthBound. Gra zadebiutowała na Super Nintendo Entertainment System w 1995 roku i jest uznawana za jednego z najlepszych jRPG-ów, jakie wydane zostały na tę platformę. Obecnie kupienie tej produkcji w sensownej cenie graniczy z niemożliwością.

Pozostałe wieści

Do wszystkich egzemplarzy pierwszego wydania Shin Megami Tensei IV dołączony zostanie soundtrack i poradnik. - Konferencja Nintendo Direct - m.in. The Legend of Zelda: A Link to the Past 2, Mario Party 3DS i nowe Yoshi's Island - wiadomość - 2013-04-18
Do wszystkich egzemplarzy pierwszego wydania Shin Megami Tensei IV dołączony zostanie soundtrack i poradnik.

Na konferencji Nintendo uspokoiło również graczy obawiających się, że kilka obiecujących produkcji na 3DS nigdy nie opuści granic Japonii. Shin Megami Tensei IV trafi na półki sklepów w Europie i Stanach Zjednoczonych 16 czerwca. Natomiast w przyszłym roku anglojęzycznych wersji doczekają się Professor Layton and the Azran Legacies oraz Bravely Default: Flying Fairy.

Ponadto ogłoszono, że wydane pierwotnie na konsolę Game Boy Color gry The Legend of Zelda: Oracle of Seasons i The Legend of Zelda: Oracle of Ages ukażą się na 3DS w ramach odpowiedzialnego za dystrybucję elektroniczną serwisu eShop. Premiera obu tytułów nastąpi 30 maja. Natomiast 21 kwietnia do sprzedaży trafi LEGO City Undercover: The Chase Begins w wersji na 3DS.

Z kolei Mario & Luigi: Dream Team trafi na półki europejskich sklepów 12 lipca. Nie wszystkie wieści z konferencji były jednak pozytywne. Firma ogłosiła bowiem, że premiera Pikmin 3 na Wii U została opóźniona. Gra trafi do sprzedaży dopiero 4 sierpnia.

Nintendo pochwaliło się także amerykańskimi wynikami sprzedaży niektórych gier na 3DS. Luigi's Mansion: Dark Moon zakupiło ponad 415 tys. osób. Natomiast Fire Emblem: Awakening znalazło w Stanach Zjednoczonych 240 tys. nabywców.