Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneSwitchWiiU
Okładka Pikmin 3 Deluxe (Switch)

Pikmin 3 Deluxe

Pikmin 3

Trzecia część popularnej serii gier strategicznych o miniaturowych stworzonkach zwanych pikminami. Pikmin 3 powstało z myślą o konsoli WiiU, a później ukazało się też na Switchu. Celem zabawy jest wykorzystanie stworków do zebrania przedmiotów rozrzuconych po planszy.

Strategiczne | science fiction | elementy logiczne | reedycje/remastery/remaki | kooperacja | tytuły ekskluzywne Nintendo

Okładka Pikmin 3 Deluxe (Switch)

data premiery gry:

13lip2013

WiiU

30paź2020

Switch

Pikmin 3 Deluxe to kolejna odsłona cyklu gier strategicznych rozwijanego przez firmę Nintendo. Za powstanie serii odpowiada Shigeru Miyamoto, twórca tak kultowych marek jak Super Mario czy The Legend of Zelda.

Fabuła

Akcja przedstawiona w Pikmin 3 Deluxe rozgrywa się na planecie PNF-404. Trójka bohaterów zostaje wysłana do tego miejsca, by zdobyć zapasy żywności dla swojej ojczyzny. Niestety ich statek rozbija się na miejscu. Z pomocą przychodzą im tytułowe stworki.

Gra w wersji Deluxe zawiera również 3 misje poboczne, w których można wcielić się w głównych bohaterów poprzedniej części cyklu – kapitana Olimara i jego pomocnika Louie’go.

Mechanika

Cel rozgrywki w Pikmin 3 Deluxe jest prosty – w określonym czasie należy wykorzystać umiejętności maksymalnie stu Pikminów, aby zebrać jak najwięcej rozrzuconych na mapie przedmiotów. Gracz nie kieruje jednak stworkami bezpośrednio. Zamiast tego kontroluje on protagonistów i za ich pomocą wydaje rozkazy. Łącznie w produkcji znajduje się sześć typów Pikminów. Mają one różne kolory i odmienne zdolności (np. przykład czerwone Pikminy są odporne na ogień, fioletowe mają dużą siłę ataku, a debiutujące w trzeciej odsłonie serii skalne Pikminy wyróżniają się wysoką odpornością). Twórcy zdecydowali się zaimplementować do gry szereg ustawień, które pozwalają dostosować poziom trudności.

Tryby gry

Pikmin 3 Deluxe oferuje zabawę dla maksymalnie dwóch osób naraz, z których każda kontroluje jedną z dostępnych postaci. Oprócz współpracy, gracze mogą także walczyć ze sobą w specjalnym trybie Bingo. Uczestnicy zabawy dostają kartę z przedmiotami do zebrania, a ich zadaniem jest wykonanie tego szybciej niż ich oponent.

Kwestie techniczne

Pikmin 3 Deluxe podobnie, jak poprzednie odsłony cyklu, charakteryzuje się kolorową oprawą graficzną, utrzymaną w kreskówkowym stylu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-2  

Ocena czytelników: 5,3 / 10 na podstawie 297 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 219,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Pikmin 3 Deluxe

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
Nintendo Switch rządzi na świecie - prawie 80 mln konsol i ponad 530 mln gier
Nintendo Switch rządzi na świecie - prawie 80 mln konsol i ponad 530 mln gier

wiadomość1 lutego 2021

Znamy najnowsze dane sprzedażowe dotyczące Nintendo Switch oraz dedykowanego tej platformie oprogramowania. Klienci na całym świecie nabyli już blisko 80 mln egzemplarzy konsoli. Olbrzymią popularnością cieszą się także gry na to urządzenie.

Wieści ze świata (Giana Sisters: Twisted Dreams, Trials Evolution) 6/12/12
Wieści ze świata (Giana Sisters: Twisted Dreams, Trials Evolution) 6/12/12

wiadomość6 grudnia 2012

Dziś piszemy m.in. o dodatkach DLC do gier Trials Evolution oraz The Elder Scrolls V: Skyrim, terminie premiery platformówki Giana Sisters: Twisted Dreams w usłudze Xbox Live, a także opóźnieniu wydania Pikmin 3. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Konferencja Nintendo - zapowiedzi Pikmin 3, New Super Mario Bros. U i konwersji Mass Effect 3 na Wii U
Konferencja Nintendo - zapowiedzi Pikmin 3, New Super Mario Bros. U i konwersji Mass Effect 3 na Wii U

wiadomość6 czerwca 2012

Dobiegła końca konferencja firmy Nintendo na targach E3 2012. Japoński koncern ujawnił grę Pikmin 3, potwierdził wydanie New Super Mario Bros. U na Wii U, a także ogłosił konwersje Mass Effect 3 i Batman: Arkham City na swoją najnowszą konsolę stacjonarną.

WiiU
Switch