Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneWiiUSwitch
Okładka Pikmin 3 Deluxe (Switch)
OkładkaPikmin 3 Deluxe (Switch)

Pikmin 3 Deluxe

Pikmin 3

Trzecia część popularnej serii gier strategicznych o miniaturowych stworzonkach zwanych pikminami. Pikmin 3 powstało z myślą o konsoli WiiU, a później ukazało się też na Switchu. Celem zabawy jest wykorzystanie stworków do zebrania przedmiotów rozrzuconych po planszy.

Strategiczne | science fiction | elementy logiczne | reedycje/remastery/remaki | kooperacja | tytuły ekskluzywne Nintendo

Pikmin 3 Deluxe Premiera

13lip2013

WiiU

30paź2020

Switch

Pikmin 3 Deluxe to kolejna odsłona cyklu gier strategicznych rozwijanego przez firmę Nintendo. Za powstanie serii odpowiada Shigeru Miyamoto, twórca tak kultowych marek jak Super Mario czy The Legend of Zelda.

Fabuła

Akcja przedstawiona w Pikmin 3 Deluxe rozgrywa się na planecie PNF-404. Trójka bohaterów zostaje wysłana do tego miejsca, by zdobyć zapasy żywności dla swojej ojczyzny. Niestety ich statek rozbija się na miejscu. Z pomocą przychodzą im tytułowe stworki.

Gra w wersji Deluxe zawiera również 3 misje poboczne, w których można wcielić się w głównych bohaterów poprzedniej części cyklu – kapitana Olimara i jego pomocnika Louie’go.

Mechanika

Cel rozgrywki w Pikmin 3 Deluxe jest prosty – w określonym czasie należy wykorzystać umiejętności maksymalnie stu Pikminów, aby zebrać jak najwięcej rozrzuconych na mapie przedmiotów. Gracz nie kieruje jednak stworkami bezpośrednio. Zamiast tego kontroluje on protagonistów i za ich pomocą wydaje rozkazy. Łącznie w produkcji znajduje się sześć typów Pikminów. Mają one różne kolory i odmienne zdolności (np. przykład czerwone Pikminy są odporne na ogień, fioletowe mają dużą siłę ataku, a debiutujące w trzeciej odsłonie serii skalne Pikminy wyróżniają się wysoką odpornością). Twórcy zdecydowali się zaimplementować do gry szereg ustawień, które pozwalają dostosować poziom trudności.

Tryby gry

Pikmin 3 Deluxe oferuje zabawę dla maksymalnie dwóch osób naraz, z których każda kontroluje jedną z dostępnych postaci. Oprócz współpracy, gracze mogą także walczyć ze sobą w specjalnym trybie Bingo. Uczestnicy zabawy dostają kartę z przedmiotami do zebrania, a ich zadaniem jest wykonanie tego szybciej niż ich oponent.

Kwestie techniczne

Pikmin 3 Deluxe podobnie, jak poprzednie odsłony cyklu, charakteryzuje się kolorową oprawą graficzną, utrzymaną w kreskówkowym stylu.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-2  

Ocena użytkowników: 5,8 / 10 na podstawie 302 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Pikmin 3 Deluxe cena w dniu premiery: 219,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Pikmin 3 Deluxe

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
WiiU
Switch