Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCANDiOSSwitch
Okładka Here Be Dragons (AND)
OkładkaHere Be Dragons (AND)

Here Be Dragons

Here Be Dragons to strategia autorstwa polskiego zespołu Red Zero Games, która pozwala wcielić się w kapitana potężnego żaglowca. Naszym zadaniem jest eksplorowanie oceanów i polowanie na żyjące w nich potwory, po to aby zapewnić bezpieczną przeprawę innym statkom.

Strategiczne | turowe | 2D | humorystyczne | polskie | statki | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Here Be Dragons Premiera

30sty2020

PC

3wrz2020

Switch

1lip2021

iOS

2023

AND

Gry podobne do Here Be Dragons

Abandon Ship

Sheltered

Out There: Ω Edition

Here Be Dragons to turowa strategia morska będąca debiutanckim dziełem studia Red Zero Games. Zespół założył Marek Pańczyk, czyli projektant będący współtwórcą takich przebojów jak Neuroshima Hex czy Eclipse.

Fabuła

Gra koncentruje się na wczesnych morskich wyprawach, przeprowadzanych na długo przed czasami Krzysztofa Kolumba i Ferdynanda Magellana. Autorzy przyjęli ciekawą koncepcję i założyli, że wszystkie przesądy oraz wierzenia ówczesnych Europejczyków były prawdą, co oznacza, że morza zamieszkane są przez niezliczone mityczne bestie. My wcielamy się w łowcę tych potworów, którego zadaniem jest oczyszczenie wód ze wszystkich zagrożeń i tym samym zapewnienie przyszłym podróżnikom oraz kupcom bezpiecznych szlaków.

Mechanika

Zanim rozpoczniemy polowania, konieczne jest zwerbowanie odpowiedniej załogi. W tym celu odwiedzamy obskurne tawerny, szukając śmiałków i szaleńców skłonnych podążać za naszymi rozkazami. Następnie wyruszamy na morza, posługując się mocno niedokładnymi mapami. Za zabite potwory jesteśmy sowicie wynagradzani, a gromadzenie ich martwych ciał pozwala na przeprowadzanie badań naukowych, co owocuje odkrywaniem słabych stron bestii oraz opracowywaniem nowych technologii, uzbrojenia oraz części do zamontowania na statku.

Podczas zabawy mamy okazję zmierzyć się m.in. ze smokami, krakenami, olbrzymimi morderczymi wielorybami oraz wyuzdanymi syrenami. Wśród wrogów znaleźli się również ludzcy kultyści oraz ich prastare bóstwa, wzorowane na twórczości H.P. Lovecrafta. Kluczową rolę odgrywa właściwe zarządzanie budżetem oraz załogą. Konieczne jest dbanie o morale podwładnych, rozwijanie ich umiejętności, leczenie chorób oraz usuwanie klątw.

Kwestie techniczne

Mocną stroną Here Be Dragons jest oprawa graficzna. Autorzy postawili na styl wzorowany na starych mapach, których poszczególne elementy zostały szczegółowo zanimowane, tworząc w sumie bardzo atrakcyjny i jednocześnie nietypowy efekt żyjącej mapy.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Oczekiwania czytelników: 7,8 / 10 na podstawie 61 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Here Be Dragons: 12+

Here Be Dragons Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 1.2 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD lub lepsza
  • Windows 7 64-bit
PC
iOS
AND
Switch