Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCANDiOS
Okładka Here Be Dragons (PC)

Here Be Dragons

Here Be Dragons to strategia autorstwa polskiego zespołu Red Zero Games, która pozwala wcielić się w kapitana potężnego żaglowca. Naszym zadaniem jest eksplorowanie oceanów i polowanie na żyjące w nich potwory, po to aby zapewnić bezpieczną przeprawę innym statkom.

Strategiczne | turowe | 2D | humorystyczne | polskie | indie | morze

Okładka Here Be Dragons (PC)

data premiery gry:

2020

PC iOS AND

Here Be Dragons to strategia morska będąca debiutanckim dziełem studia Red Zero Games. Zespół założył Marek Pańczyk, czyli projektant, który był współtwórcą takich przebojów, jak Neuroshima Hex czy Eclipse.

Gra koncentruje się na wczesnych morskich wyprawach, przeprowadzanych na długo przed czasami Krzysztofa Kolumba i Ferdynanda Megallana. Autorzy przyjęli ciekawą koncepcję i założyli, że wszystkie przesądy oraz wierzenia ówczesnych europejczyków były prawdą, co oznacza, że morza zamieszkują niezliczone mityczne bestie. My wcielamy się w łowcę tych potworów, którego zadaniem jest oczyszczenie wód ze wszystkich zagrożeń i tym samym zapewnienie przyszłym podróżnikom oraz kupcom bezpiecznych szlaków.

Zanim rozpoczniemy polowania, konieczne jest zwerbowanie odpowiedniej załogi. W tym celu odwiedzamy obskurne tawerny, szukając śmiałków i szaleńców skłonnych podążać za naszymi rozkazami. Następnie wyruszamy na morza, posługując się mocno niedokładnymi mapami. Za zabite potwory jesteśmy sowicie wynagradzani, a gromadzenie ich martwych ciał pozwala na przeprowadzanie badań naukowych, co owocuje odkrywaniem słabych stron bestii oraz opracowywaniem nowych technologii, uzbrojenia oraz części do zamontowania na statku.

Podczas zabawy mamy okazję zmierzyć się m.in. ze smokami, krakenami, olbrzymimi morderczymi wielorybami oraz wyuzdanymi syrenami. Wśród wrogów znaleźli się również ludzcy kultyści oraz ich prastare bóstwa, wzorowane na twórczości H.P. Lovecrafta. Kluczową rolę odgrywa właściwe zarządzanie budżetem oraz załogą. Konieczne jest dbanie o morale podwładnych, rozwijanie ich umiejętności, leczenie chorób oraz usuwanie klątw.

Mocną stroną Here Be Dragons jest oprawa graficzna. Autorzy postawili na styl wzorowany na starych mapach, w których poszczególne elementy zostały wyposażone w liczne animacje tworząc w sumie bardzo atrakcyjną i jednocześnie nietypowy efekt żyjącej mapy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 42 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 53,99 PLN

Gry podobne do Here Be Dragons

Wymagania wiekowe Here Be Dragons

12+

Wymagania sprzętowe Here Be Dragons

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Dual Core 1.2 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki Intel HD lub lepsza, Windows 7

Nadpływa Here Be Dragons - polska morska strategia współtwórcy Eclipse: New Dawn for the Galaxy
Nadpływa Here Be Dragons - polska morska strategia współtwórcy Eclipse: New Dawn for the Galaxy

wiadomość20 kwietnia 2014

Polskie studio Red Zero Games zapowiedziało Here Be Dragons, czyli mobilną strategię, w której zajmiemy się polowaniem na potwory morskie.

PC
iOS
AND