Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 20 kwietnia 2014, 07:19

autor: Adrian Werner

Nadpływa Here Be Dragons - polska morska strategia współtwórcy Eclipse: New Dawn for the Galaxy

Polskie studio Red Zero Games zapowiedziało Here Be Dragons, czyli mobilną strategię, w której zajmiemy się polowaniem na potwory morskie.

Wielu graczy mobilnych kojarzy zapewne polski zespół Big Daddy’s Creations, który zaoferował nam takie przeboje jak Neuroshima Hex czy Eclipse. Po ukończeniu prac nad ostatnim z tytułów, współzałożyciel studia Marek Pańczyk postanowił zająć się czymś innym niż produkowaniem kolejnych adaptacji cudzych planszówek. W tym celu utworzył nową ekipę nazwaną Red Zero Games i pierwszym projektem pod tym nowym szyldem będzie strategia Here Be Dragons, która trafi do sprzedaży jeszcze w tym roku.

     - Here Be Dragons – oficjalna strona gry

Gra skoncentruje się na wczesnych morskich wyprawach, przeprowadzanych na długo przed czasami Krzysztofa Kolumba i Ferdynanda Megallana. Autorzy przyjęli ciekawą koncepcję i założyli, że wszystkie przesądy i wierzenia ówczesnych europejczyków były prawdą, co oznacza, że morza zamieszkują niezliczone mityczne bestie. My wcielimy się w łowcę tych potworów, którego zadaniem będzie oczyszczenie wód ze wszystkich zagrożeń i tym samym zapewnienie przyszłym podróżnikom bezpiecznych szlaków.

Zanim rozpoczniemy polowania wpierw konieczne będzie zwerbowanie odpowiedniej załogi. W tym celu odwiedzimy obskurne tawerny szukając śmiałków i szaleńców skłonnych podążać za naszymi rozkazami. Następnie wyruszymy na morza posługując się mocno niedokładnymi mapami. Za zabite potwory będziemy sowicie wynagradzani, a gromadzenie ich martwych ciał pozwoli na przeprowadzanie badań naukowych, co zaowocuje odkrywaniem słabych stron bestii oraz opracowywaniem nowych technologii, uzbrojenia oraz części do zamontowania na statku.

Podczas zabawy zmierzymy się m.in. ze skokami, krakenami, olbrzymimi morderczymi wielorybami oraz wyuzdanymi syrenami. Wśród wrogów znajdą się również ludzcy kultyści oraz ich prastare bóstwa, wzorowane na twórczości H.P. Lovecrafta. Kluczową rolę odegra właściwe zarządzanie budżetem oraz załogą. Konieczne ma być dbanie o morale podwładnych, rozwijanie ich umiejętności, leczenie chorób oraz usuwanie klątw.

Mocną stroną Here Be Dragons powinna okazać się oprawa graficzna. Autorzy postawili na styl wzorowany na starych mapach, w których poszczególne rysunki zostaną ożywione, tworząc w sumie bardzo atrakcyjną i jednocześnie nietypową mieszankę.