Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPG3DS
Okładka Shin Megami Tensei IV (3DS)

Shin Megami Tensei IV 3DS

Shin Megami Tensei IV to opracowana przez japoński zespół Atlus gra RPG z turowym systemem walki. Rozgrywka koncentruje się na wykorzystywaniu przywoływanych demonów do walki z podobnymi im istotami, które objęły w panowanie postapokaliptyczne Tokio.

RPG | TPP | fantasy | turowe | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo | urban fantasy

Nintendo 3DS
Okładka Shin Megami Tensei IV (3DS)

producent: Atlus

wydawca: Atlus

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji 3DS:

23maja2013

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Shin Megami Tensei IV to japońska gra z gatunku RPG autorstwa studia Atlus. Za produkcję odpowiadają prawdziwi weterani tej firmy. Zespołem dowodził Kazuyuki Yamai, który pracował m.in. nad Shin Megami Tensei: Nocturne oraz serią Devil Summoner, a głównym programistą był Satoshi Ooyama (Shin Megami Tensei: Nocturne, Shin Megami Tensei: Strange Journey, Catherine). Natomiast za projekty postaci stworzył Masayuki Doi, czyli artysta mający na koncie m.in. serię Trauma Team.

Autorzy postawili na ponure klimaty post-apokaliptyczne. Akcja toczy się w opanowanym przez demony Tokio. Jedyną nadzieją ludzkości na przetrwanie są samuraje posiadający moc kontrolowania demonów i to ich czteroosobowa drużyna odgrywa główne role w całej historii. Wojownicy ci pochodzą z alternatywnej rzeczywistości znanej jako East Mikado, która przypomina średniowieczną Europę. Samurajowie wyposażeni są w ciężkie magiczne rękawice, które umożliwiają przyzywanie i kontrolowanie demonów. Atlus zadbał o olbrzymią różnorodność tych istot. Do opracowania ich wyglądu zatrudniono szereg znanych rysowników (m.in. Yasushi Nirasawa, Tamotsu Shinohara, Yoshihiro Nishimura, Keita Amemiya i Aki Kyouma) mających na koncie wiele udanych serii animowanych i komiksowych o bardzo różnych stylach.

Shin Megami Tensei IV to gra RPG, więc zabawa polega głównie na zwiedzaniu lokacji i wypełnianiu zadań. Gra pozwala na swobodną eksplorację w pełni trójwymiarowego świata i w tych sekcjach kamera umieszczona jest za plecami bohatera. Natomiast same bitwy rozgrywane są w sposób tradycyjny dla całej serii, czyli w systemie turowym i z perspektywy FPP. W starciach kluczową rolę odgrywają przywoływane demony. W trakcie kampanii gracz sukcesywnie rozszerza zbiór posłusznych mu istot tego typu. Ponadto, za sukcesy nagradzani jesteśmy punktami doświadczenia, które wydajemy na rozwój umiejętności bohaterów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,6 / 10 na podstawie 36 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.3 / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Shin Megami Tensei IV

16+

RPG-i, które potrafią przeczołgać – najlepsze erpegi na konsolkę Nintendo 3DS
RPG-i, które potrafią przeczołgać – najlepsze erpegi na konsolkę Nintendo 3DS

wiadomość12 sierpnia 2016

W najnowszym przeglądzie omawiamy najlepsze gry RPG, w jakie można zagrać na konsoli przenośnej Nintendo 3DS. Znajdą tu coś dla siebie miłośnicy taktyki, akcji, klasyki, jak i dungeon crawlerów.

Atlus pokazał nowy zwiastun z japońskiego RPG Shin Megami Tensei IV
Atlus pokazał nowy zwiastun z japońskiego RPG Shin Megami Tensei IV

wiadomość6 października 2012

Zmierzające na 3DS Shin Megami Tensei IV to tytuł, na który czeka wielu miłośników japońskich gier RPG. Firma Atlus właśnie wypuściła trwający prawie pięć minut zwiastun tego projektu.