Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPG3DS
Okładka Shin Megami Tensei IV (3DS)
OkładkaShin Megami Tensei IV (3DS)

Shin Megami Tensei IV 3DS

Shin Megami Tensei IV to opracowana przez japoński zespół Atlus gra RPG z turowym systemem walki. Rozgrywka koncentruje się na wykorzystywaniu przywoływanych demonów do walki z podobnymi im istotami, które objęły w panowanie postapokaliptyczne Tokio.

RPG | TPP | fantasy | turowe | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo | urban fantasy

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Shin Megami Tensei IV Premiera 3DS

23maja2013

producent: Atlus wydawca: Atlus Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Shin Megami Tensei IV to japońska gra z gatunku RPG autorstwa studia Atlus. Za produkcję odpowiadają prawdziwi weterani tej firmy. Zespołem dowodził Kazuyuki Yamai, który pracował m.in. nad Shin Megami Tensei: Nocturne oraz serią Devil Summoner, a głównym programistą był Satoshi Ooyama (Shin Megami Tensei: Nocturne, Shin Megami Tensei: Strange Journey, Catherine). Natomiast za projekty postaci stworzył Masayuki Doi, czyli artysta mający na koncie m.in. serię Trauma Team.

Autorzy postawili na ponure klimaty post-apokaliptyczne. Akcja toczy się w opanowanym przez demony Tokio. Jedyną nadzieją ludzkości na przetrwanie są samuraje posiadający moc kontrolowania demonów i to ich czteroosobowa drużyna odgrywa główne role w całej historii. Wojownicy ci pochodzą z alternatywnej rzeczywistości znanej jako East Mikado, która przypomina średniowieczną Europę. Samurajowie wyposażeni są w ciężkie magiczne rękawice, które umożliwiają przyzywanie i kontrolowanie demonów. Atlus zadbał o olbrzymią różnorodność tych istot. Do opracowania ich wyglądu zatrudniono szereg znanych rysowników (m.in. Yasushi Nirasawa, Tamotsu Shinohara, Yoshihiro Nishimura, Keita Amemiya i Aki Kyouma) mających na koncie wiele udanych serii animowanych i komiksowych o bardzo różnych stylach.

Shin Megami Tensei IV to gra RPG, więc zabawa polega głównie na zwiedzaniu lokacji i wypełnianiu zadań. Gra pozwala na swobodną eksplorację w pełni trójwymiarowego świata i w tych sekcjach kamera umieszczona jest za plecami bohatera. Natomiast same bitwy rozgrywane są w sposób tradycyjny dla całej serii, czyli w systemie turowym i z perspektywy FPP. W starciach kluczową rolę odgrywają przywoływane demony. W trakcie kampanii gracz sukcesywnie rozszerza zbiór posłusznych mu istot tego typu. Ponadto, za sukcesy nagradzani jesteśmy punktami doświadczenia, które wydajemy na rozwój umiejętności bohaterów.

Ostatnia modyfikacja 25 października 2012

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,3 / 10 na podstawie 51 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Shin Megami Tensei IV: 16+