Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 października 2012, 19:04

Atlus pokazał nowy zwiastun z japońskiego RPG Shin Megami Tensei IV

Zmierzające na 3DS Shin Megami Tensei IV to tytuł, na który czeka wielu miłośników japońskich gier RPG. Firma Atlus właśnie wypuściła trwający prawie pięć minut zwiastun tego projektu.

Shin Megami Tensei IV to jedna z najbardziej obiecujących gier RPG, które znajdują się obecnie w produkcji na konsolę przenośną Nintendo 3DS. Projekt tego kalibru nie mogło oczywiście zabraknąć na niedawnych targach Tokyo Game Show, gdzie firma Atlus pokazywała trwający prawie pięć minut zwiastun. Teraz autorzy wreszcie udostępnili go szerokiej publiczności.

Autorzy postawili na ponure klimaty post-apokaliptyczne. Akcja toczyć się będzie w opanowanym przez demony Tokio. Jedyną nadzieją ludzkości staną się samuraje posiadający moc kontrolowania demonów i to ich czteroosobowa drużyna odegra główne role w całej historii. Wojownicy ci pochodzą z fikcyjnego państwa znanego jako East Mikado, które przypomina średniowieczną Europę. Wiadomo, że kraj ten jest w jakiś sposób powiązany z obecnym w grze Tokio (słowo Mikado oznacza zresztą cesarza), choć na razie twórcy nie ujawnili żadnych konkretów.

Atlus pokazał nowy zwiastun z japońskiego RPG Shin Megami Tensei IV - ilustracja #1
Za projekty postaci odpowiada Masayuki Doi, czyli artysta mający na koncie m.in. serię Trauma Team.

Samurajowie wyposażeni będą w ciężkie magiczne rękawice, które umożliwią przyzywanie i kontrolowanie demonów. Atlus obiecuje olbrzymią różnorodność tych istot i nie są to tylko czcze przechwałki. Do opracowania ich wyglądu zatrudniono szereg rysowników (potwierdzone nazwiska to Yasushi Nirasawa, Tamotsu Shinohara, Yoshihiro Nishimura, Keita Amemiya i Aki Kyouma) mających na koncie wiele udanych serii animowanych i komiksowych o bardzo różnych stylach.

Shin Megami Tensei IV pozwoli na swobodną eksplorację w pełni trójwymiarowego świata i w tych sekcjach kamera umieszczona będzie za plecami bohatera. Natomiast same bitwy rozgrywane będą w sposób tradycyjny dla całej serii, czyli w systemie turowym i ukazane zostaną z perspektywy FPP. Za produkcję gry odpowiadają weterani Atlusa. Zespołem dowodzi Kazuyuki Yamai, który pracował m.in. nad Shin Megami Tensei: Nocturne oraz serią Devil Summoner, a głównym programistą jest Satoshi Ooyama (Shin Megami Tensei: Nocturne, Shin Megami Tensei: Strange Journey, Catherine)

Shin Megami Tensei IV powstaje wyłącznie z myślą o Nintendo 3DS. Japońska premiera zapowiadana jest na przyszły rok.