Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 października 2012, 19:00

World of Warcraft: Mists of Pandaria – informacje na temat patcha 5.1

Blizzard podzielił się konkretnymi informacjami dotyczącymi patcha 5.1 dla dodatku World of Warcraft: Mists of Pandaria. Przy okazji zapowiedział, że już wkrótce rozpoczną się otwarte testy poprawki.

Po całkiem udanej premierze, twórcy World of Warcraft: Mists of Pandaria pracują obecnie nad pierwszym dużym rozszerzeniem dla dodatku. Jak zapowiedzieli na oficjalnej stronie gry, duży patch oznaczony numerem 5.1 już wkrótce trafi do otwartych testów. Skupi się on na konflikcie pomiędzy Hordą i Sojuszem, który rozgorzał z nową siłą na neutralnym i nieodkrytym do tej pory kontynencie Pandarii. Obie frakcje walczą zaciekle o wpływy w ojczyźnie pandarenów, przenosząc stary konflikt na nowy grunt. Gracze będą natykać się trakcie przygód na patrole i oddziały stronnictw, obserwując jak spokojna kraina zamienia się w pole bitwy. Aby lepiej przedstawić tę rywalizację, Blizzard wprowadzi nowe dzienne questy związane z konfliktem oraz ulepszenia w systemie reputacji.

Kolejną nowością będą podziemne areny, które znajdziemy w miastach Orgrimmar oraz Stormwind. W pojedynkę zmierzymy się na nich z najbardziej niebezpiecznymi stworami zamieszkującymi Azeroth. Twórcy zaimplementują ulepszenia do systemu walki petów, które będą związane głownie z interfejsem gry. Umożliwią też zmianę jakości (rarity) posiadanych podopiecznych. Ostatnią poważną zmianą, o której wspomniano, jest możliwość wydania Valor Points na ulepszenia już posiadanego ekwipunku i przedmiotów.

Mists of Pandaria to czwarty dodatek dla mającego już prawie 8 lat i wciąż popularnego MMO World of Warcraft, który został stworzony przez firmę Blizzard i umiejscowiony w oryginalnym uniwersum powstałym na potrzeby serii RTS-ów Warcraft. Rozszerzenie wprowadza nowy kontynent, rasę, klasę postaci mnicha, a także dziesiątki innych nowinek, o których pisaliśmy, między innymi, w tym miejscu. Premiera produkcji na całym świecie miała miejsce 25 września.

  1. Oficjalna strona World of Warcraft: Mists of Pandaria