Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 października 2012, 19:08

autor: Ender

WoW: Mists of Pandaria – prawie 3 miliony sprzedanych egzemplarzy

Firma Blizzard pochwaliła się wynikami z pierwszego tygodnia sprzedaży Mists of Pandaria, najnowszego dodatku do MMO World of Warcraft. Według producenta, przygodami na nowym kontynencie świata Azeroth zainteresowało się blisko trzy miliony graczy.

WoW: Mists of Pandaria – prawie 3 miliony sprzedanych egzemplarzy dodatku - ilustracja #1
Na razie nie wiemy jak dodatek radzi sobie wśród chińskich fanów World of Warcraft

Wbrew oczekiwaniom niektórych analityków, o jakich wspominaliśmy tuż po ubiegłotygodniowej premierze dodatku dla World of Warcraft, zatytułowanego Mists of Pandaria, do 2 października znalazł on 2,7 miliona nabywców. Danymi tymi pochwaliła się firma Blizzard, zawierając je w oficjalnej informacji prasowej. Warto zaznaczyć, że liczba sprzedanych egzemplarzy może jeszcze znacząco wzrosnąć jeżeli weźmiemy pod uwagę wyniki z rynku chińskiego, na którym tytuł zadebiutował dopiero w ten wtorek.

Według producenta, nadejście pandarean zauważalnie przyczyniło się także do wzrostu liczby subskrybentów we wszystkich obsługiwanych przez grę regionach świata. W tej chwili przekraczać ma ona 10 milionów osób. Premiera Mists of Pandaria powinna więc chociaż na chwilę powstrzymać coraz większy odpływ graczy od tytułu, o którym pisaliśmy w sierpniu. Warto jeszcze dodać, że twórcy w tej chwili pracują nad pierwszą aktualizacją dla rozszerzenia. Informacje co do jej zawartości i daty udostępnienia szerokiej rzeszy użytkowników mają zostać podane w niedługim czasie.

World of Warcraft: Mists of Pandaria, dostępne jest w sugerowanej cenie detalicznej 139,90 zł, w sklepie Gry-OnLine kosztuje natomiast 119,90 zł. Nadal kupić można także edycję kolekcjonerską za 299,90 zł.

Mists of Pandaria to czwarty dodatek dla mającego już prawie 8 lat i wciąż popularnego MMO World of Warcraft, który został stworzony przez firmę Blizzard i umiejscowiony w oryginalnym uniwersum powstałym na potrzeby serii RTS-ów Warcraft. Rozszerzenie wprowadza nowy kontynent, rasę, klasę postaci mnicha, a także dziesiątki innych nowinek, o których pisaliśmy, między innymi, w tym miejscu. Premiera produkcji na całym świecie miała miejsce 25 września.

  1. Oficjalna strona World of Warcraft: Mists of Pandaria