Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 października 2012, 09:31

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Zapowiedziano Retaliation - nowe, darmowe rozszerzenie do Mass Effect 3

Wydawca gry Mass Effect 3, firma Electronic Arts, poinformował, że 9 października na komputerach PC, Xboksie 360 i PlayStation 3 zadebiutuje rozszerzenie Retaliation do trzeciej części przygód komandora Sheparda. Dodatek wprowadzi kilka bonusów do multiplayera i będzie całkowicie darmowy.

Mass Effect 3 od momentu swojej premiery w marcu bieżącego roku, dostał kilka dodatków, w tym także nowe zakończenie. Firma Electronic Arts, wydawca gry, ujawniła, że 9 października w Europie na komputerach PC oraz konsolach Xbox 360 zadebiutuje kolejne DLC nazwane Retaliation. Wersja na PlayStation 3 ukaże się dzień później, wraz ze środową aktualizacją Sklepu PlayStation. Rozszerzenie będzie darmowe na każdej z platform, a jego zawartość przeznaczona jest do trybów multiplayer.

Zapowiedziano Retaliation - nowe, darmowe rozszerzenie do Mass Effect 3 - ilustracja #1
Dzięki Retaliation tryb sieciowy Mass Effect 3 znowu nabierze tempa.

Do zabawy dołączą nowi przeciwnicy – Collector Praetorian, Scion, Abomination, Trooper i Captain. Po drugiej stronie barykady także znajdziemy kolejne postacie, w tym Turian Havoc Soldier i Turian Ghost Infiltrator. Obecne w grze mapy otrzymają swoje alternatywne wersje „Hazard” z nowymi pułapkami i zjawiskami pogodowymi (Acid, Lightening, Meltdowns, Sandstorms, Swarms i Whiteouts). Oprócz tego do odblokowania będą nowe bronie: Collector Assault Rifle, Sub-Machine Gun i Sniper Rifle. Dostaniemy też kolejne rodzaje amunicji i elementy wyposażenia.

Mało tego, gra wieloosobowa otrzyma tryb wyzwań, który gromadzi statystyki za wykonywanie zadań (np. zdobądź 100 tys. punktów daną bronią) i na ich podstawie przydziela specjalną walutę, którą wydajemy na różne tytuły i odznaczenia widoczne w produkcji. Można porównywać swoje wyniki ze znajomymi i innymi graczami z całego świata.

Jak więc widać, BioWare, deweloper Mass Effect 3, nie porzuca swojego popularnego dzieła. Nowe funkcje z pewnością sprawią, że gra jeszcze trochę „pożyje” w sieci. Przypominam także, że niedawno zapowiedziano Mass Effect Trilogy, kolekcję wszystkich odsłon uznanej serii gier akcji. Dzięki tej składance posiadacze konsol PlayStation 3 w końcu zagrają w pierwszą część trylogii.