Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 września 2012, 10:23

autor: luckie

World of Warcraft: Mists of Pandaria – analitycy wieszczą rozczarowującą sprzedaż

Rozszerzenie World of Warcraft: Mists of Pandaria sprzedało się zdecydowanie słabiej niż poprzednie dodatki do WoW-a. Mimo to zanotowano przeludnienia i kolejki na serwerach. Studio Blizzard zaoferowało amerykańskim graczom możliwość darmowych przenosin na luźniejsze światy.

World of Warcraft: Mists of Pandaria – analitycy wieszczą rozczarowującą sprzedaż - ilustracja #1
Czy Pandareni zdołają jeszcze uratować Azeroth przed wyludnieniem?

Analityk banku inwestycyjnego Lazard Capital Markets podzielił się swoimi obawami na temat losów World of Warcraft. Według jego szacunków czwarty dodatek do MMORPG-a studia Blizzard, World of Warcraft: Mists of Pandaria, sprzedał się w liczbie od 600 tysięcy do 700 tysiecy egzemplarzy. Pod uwagę wzięto jedynie pudełkową wersję gry, ale zdaniem wspomnianego analityka, uwzględnienie danych o dystrybucji cyfrowej nie poprawiłoby drastycznie tego wyniku. Koncern Activision Blizzard nie wypowiedział się na temat trafności tych danych, ale raczej nie różnią się one zbyt mocno od prawdziwego stanu rzeczy.

Do tej pory każdy kolejny dodatek do WoW-a przebijał poprzedników pod względem liczby sprzedanych kopii. Natomiast według estymacji Mists of Pandaria uzyskało znacznie słabszy rezultat niż ostatnie rozszerzenie, Cataclysm, które po 24 godzinach od premiery znalazło około 3,3 milionów nabywców. Nawet jeśli analitycy się mylą i większość osób zdecydowała się na elektroniczną wersję dodatku, to i tak wątpliwe, by sprzedaż MoP-a zbliżyła się do tego wyniku.

Z drugiej strony wielu graczy zmaga się z kolejkami na serwerach gry. Blizzard wyszedł im naprzeciw oferując możliwość darmowego przeniesienia postaci do luźniejszych światów. Nieco utrudnione zadanie mają gildie – ich szefowie muszą najpierw wykupić specjalny „bilet grupowy”. Jednak z opcji przeprowadzki skorzystają jedynie osoby grające na amerykańskich serwerach. Transfery zostaną zablokowane 4 października o godzinie 9:00 czasu pacyficznego lub wcześniej, jeśli na nowych regionach zabraknie miejsca. Poniżej znajdziecie listę światów, z których można wyemigrować oraz docelowe miejsca przenosin:

  • z: Frostmourne (Oceanic - PvP) na: Gundrak (Oceanic - PvP);
  • z: Illidan (Central - PvP) na: Mug'thol (Central - PvP);
  • z: Kil'jaeden (Pacific - PvP) na: Frostwolf (Pacific - PvP);
  • z: Area 52 (Eastern - PvE) na: Velen (Mountain - PvE) lub Exodar (Eastern - PvE);
  • z: Darkspear (Mountain - PvP) na: Bloodscalp (Mountain - PvP);
  • z: Tichondrius (Pacific - PvP) na: Dark Iron (Pacific - PvP);
  • z: Stormrage (Eastern - PvE) na: Trollbane (Eastern - PvE);
  • z: Kel'Thuzad (Eastern - PvP) na: Alterac Mountains (Eastern - PvP).