Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 grudnia 2010, 17:50

autor: Mateusz "Kono" Kądziołka

World of Warcraft: Cataclysm najszybciej sprzedającą się grą na PC wszech czasów

Blizzard Entertainment ogłosił dzisiaj, że najnowszy dodatek do ich flagowego tytuły MMO, czyli World of Warcraft: Cataclysm został najszybciej sprzedającą się grą na PC wszech czasów. Rekord ten ustanowiono osiągając liczbę 3.3 miliona sprzedanych kopii w ciągu 24 godzin od chwili premiery. Poprzedni rekord należał do ...

Blizzard Entertainment ogłosił dzisiaj, że najnowszy dodatek do ich flagowego tytułu MMO, czyli World of Warcraft: Cataclysm został najszybciej sprzedającą się grą na PC wszech czasów. Rekord ten ustanowiono osiągając liczbę 3.3 miliona sprzedanych kopii w ciągu 24 godzin od chwili premiery. Poprzedni rekord należał do drugiego dodatku do „WoWa” (o podtytule Wrath of the Lich King), który w takim samym czasie uzyskał „jedynie” 2.8 miliona sprzedanych kopii w ciągu doby.

World of Warcraft: Cataclysm najszybciej sprzedającą się grą na PC wszech czasów - ilustracja #1

Powyższe dane pochodzą bezpośrednio od Blizzarda, jednak należy wziąć na nie małą poprawkę. Firma brała pod uwagę również dane ze sprzedaży wersji cyfrowej, która rozpoczęła się już 29 października. Niemniej jednak, liczba 3.3 miliona sprzedanych kopii robi spore wrażenie, a osoby, które dokonały zakupu drogą elektroniczną i tak kupiłyby dodatek w dniu premiery.

Warto dodać, że firma z Irvine zorganizowała z tej okazji specjalne eventy, podczas których 15000 fanów World of Warcraft z USA, Kanady, Francji, Niemiec, Rosji, Szwecji, Holandii, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii oraz Tajwanu mogło spotkać się z deweloperami oraz zakupić swoją kopię gry. Dodatkowo Blizzard doniósł, że ponad 10000 sklepów zostało specjalnie otwartych o północy by rozpocząć sprzedaż ich najnowszego dzieła.

Przypomnijmy, że World of Warcraft jest obecnie najbardziej popularnym tytułem MMORPG z miesięcznym abonamentem i stanowi ponad połowę tego rynku z imponującą liczbą 12 milionów aktywnych subskrybentów.