Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 stycznia 2013, 19:34

autor: Michał "moir" Marian

Dwie gry z serii The Legend of Zelda zmierzają na Wii U, krótko o Bayonetta 2 i inne pyszności Nintendo

W przeprowadzonej dziś prezentacji Nintendo Direct zapowiedziano wiele nadchodzących gier i planów związanych z najnowszą konsolą Wii U. Prezes firmy, Satoru Iwata, poinformował m.in. o pracach trwających nad Bayonetta 2, kontynuacją The Legend of Zelda, Super Mario 3D oraz zmianach w Miiverse oraz Virtual Console.

Wśród nadchodzących tytułów na Wii U zagości także Yoshi. -  Dwie gry z serii The Legend of Zelda zmierzają na Wii U, krótko o Bayonetta 2 i inne pyszności Nintendo - wiadomość - 2013-01-23
Wśród nadchodzących tytułów na Wii U zagości także Yoshi.

W zaprezentowanej dziś w Europie transmisji z serii Nintendo Direct przedstawione zostały plany firmy na najbliższą przyszłość. Prezes Nintendo, Satoru Iwata, zapowiedział oficjalnie nowe tytuły mające ukazać się na konsolę Wii U, w tym m.in. kontynuację The Legend of Zelda, a także nowego Super Mario 3D oraz Mario Kart. Poza tym wspomniał również o zmianach związanych z Miiverse i grach przeznaczonych na Virtual Console.

Zmiany w systemie konsoli

Zaplanowano dwie duże aktualizacje konsoli, które odbędą się w najbliższą wiosne i lato. Ich głównym założeniem będzie poprawienie funkcjonalności oraz przyśpieszenie ładowania się aplikacji. Wraz z ich nadejściem wprowadzone zostaną także zmiany w serwisach Miiverse oraz Virtual Console.

Gry na Wii U

Wszystkie omawiane poniżej materiały wideo dostępne są u dołu strony.

Niewiele wiadomo o najnowszej produkcji studia Platinum Games – Bayonetta 2. Jak powiedział podczas prezentacji sam Iwata „prace idą dobrze, ale jeszcze za wcześnie żeby powiedzieć o tym coś więcej”. W zamian zaprezentowano krótki materiał wideo ukazujący wycinki z pracy deweloperów. W najbliższym czasie ukazać ma się także zapis rozmowy prezesa Nintendo z autorami gry.

Największe emocje wzbudziła zapewne zapowiedź kontynuacji The Legend of Zelda. W przygotowanej transmisji wystąpił Eiji Aonuma, odpowiedzialny za produkcję wersji na Wii U. Choć jak sam powiedział - „potrzeba trochę więcej czasu, by móc zaprezentować dotychczasowe efekty pracy zespołu”, wspomniał o planowanej na jesień premierze wersji HD gry The Legend of Zelda: The Wind Waker. Odświeżona wersja hitu z 2003 roku ma umilić fanom czas oczekiwania na nową odsłonę serii.

The Legend of Zelda: The Wind Waker prezentuje się znakomicie w odświeżonej wersji. -  Dwie gry z serii The Legend of Zelda zmierzają na Wii U, krótko o Bayonetta 2 i inne pyszności Nintendo - wiadomość - 2013-01-23
The Legend of Zelda: The Wind Waker prezentuje się znakomicie w odświeżonej wersji.

Podczas odbywających się w maju targów E3 zaprezentowane zostaną grywalne wersje kolejnej części Super Mario 3D (autorstwa zespołu odpowiedzialnego za m.in. Super Mario Galaxy) oraz Mario Kart. Trwają także pracę nad nowym Super Smash Bros., lecz szczegóły dotyczące produkcji zostaną ujawnione dopiero na jej późniejszym etapie.

Autorzy Kirby’s Epic Yarn zajęci są obecnie tworzeniem kontynuacji przygód popularnego Yoshi’ego. Produkcja odbywa się pod czujnym okiem Takashi Tezuki, odpowiedzialnego za m.in. Yoshi’s Story i Yoshi’s Island.

Nintendo nawiązało współpracę z firmą Atlus, mającą na celu stworzenie gry opartej na markach Fire Emblem oraz Shin Megami Tensei. Podczas transmisji zaprezentowano krótki materiał filmowy związany z produkcją. Ponadto ujawniono, że studio Monolith Soft (Xenoblade Chronicles) pracuje nad nową grą RPG, nie podano jednak na jej temat nic więcej poza krótkim klipem.

W prezentacji pojawiło się także nowe wideo z gry The Wonderful 101, której premiera ma nastąpić najprawdopodobniej w lipcu tego roku.

Virtual Console

Wiosenna aktualizacja przyniesie także wiele zmian związanych z serwisem Virtual Console. Gracze posiadający wersję gry dostępną na wcześniejszą odmianę konsoli Wii, będą mogli nabyć jej odświeżoną wersję z dużą zniżką. Póki co, usługa dostępna będzie tylko dla części tytułów ze NES oraz Super NES, pozostałe dołączą do nich w najbliższym czasie. W przyszłości lista rozszerzy się także o produkcje z Game Boy Advance.

Ogłoszono także specjalną akcję promocyjną z okazji 30 rocznicy NES w Japonii. Każdego miesiąca, począwszy od dziś aż do lipca, Nintendo będzie przeceniać jedną z klasycznych gier znanych ze starszych konsol. Każdy tytuł objęty akcją dostępny będzie po obniżonej cenie przez 30 dni.

Najbliższy okres zapowiada się dla posiadaczy Wii U niezwykle ciekawie. Poniżej prezentujemy wszystkie materiały wideo opublikowane w ramach przeprowadzonej prezentacji Nintendo Direct.