Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 stycznia 2013, 20:15

autor: Hed

Dragon’s Dogma: Dark Arisen to nowe wydanie gry. Premiera w kwietniu

Znamy szczegóły Dragon’s Dogma: Dark Arisen – nowego wydania świetnej gry firmy Capcom. Produkcja zawierająca podstawową przygodę rozbudowaną o nową zawartość pojawi się 26 kwietnia na konsolach.

Dark Arisen to drugie wydanie Dragon’s Dogma – premiera 26 kwietnia. - Dragon’s Dogma: Dark Arisen to nowe wydanie gry. Premiera w kwietniu - wiadomość - 2013-01-23
Dark Arisen to drugie wydanie Dragon’s Dogma – premiera 26 kwietnia.

Firma Capcom przybliżyła w końcu szczegóły Dragon’s Dogma: Dark Arisen. Okazuje się, że nie jest to zwykły dodatek, a nowe wydanie tej gry akcji RPG. W skład Dark Arisen wejdzie zarówno podstawowa wersja produkcji, jak i rozszerzenie składające się między innymi z olbrzymich podziemi. Zestaw pojawi się 26 kwietnia w Europie na dwóch konsolach: PlayStation 3 oraz Xbox 360, w wersji pudełkowej lub cyfrowej za 29,99 euro.

Nie wiemy jeszcze, czy Capcom wyda osobno sam dodatek dla posiadaczy pierwszego wydania Dragon’s Dogma. Wiadomo za to, że będzie można przenieść postacie i zapisy do nowej wersji gry, aby kontynuować przygody. Weterani „podstawki”, którzy kupią Dark Arisen, otrzymają też bonusy: sto tysięcy Rift Crystals, nielimitowaną liczbę Ferrystones (kamienie teleportacyjne) oraz sześć zestawów ubrań (Granys Armour Pack).

Co znajdziemy w nowym fragmencie gry? Wyspę Bitterblack, zawierającą obszerne podziemia z 25 nieznanymi wcześniej przeciwnikami. Dark Arisen przyniesie też trzeci poziom umiejętności postaci, 100 sztuk sprzętu, 14 ulepszeń pionków i nowe sposoby modyfikowania uzbrojenia. Capcom zamierza także podrasować ogólne aspekty gry – w tym system podróżowania oraz interfejs (te zmiany będą zauważalne także w podstawowej kampanii).

Jak widać, Dark Arisen jest drugim wydaniem gry, zawierającym pewne ulepszenia rozgrywki oraz poszerzonym o nową zawartość. Dzięki temu będzie to świetna okazja, aby sprawdzić produkcję, która w Japonii sprzedała się dobrze, ale na Zachodzie nie osiągnęła imponujących wyników. Mamy nadzieję, że po Dragon’s Dogma sięgnie więcej osób, bo, jak pisaliśmy w recenzji, to fenomenalna przygoda fantasy o walce z mitologicznym potworami.

Dragon’s Dogma to gra akcji RPG opowiadająca o wybrańcu, który musi zmierzyć się z potworami zagrażającymi krainie znanej jako Granys. Produkcja połączyła otwarty świat, motyw podróżowania oraz dynamiczną walkę z dużymi bestiami. Na uwagę zasługuje także nietypowe wykorzystanie trybu online – gracze mogą wymieniać się kompanami (tzw. pionkami), którzy pomagają w przygodach i uczą się nowych zachowań. W planach jest kontynuacja serii.

  1. Oficjalna strona Dragon’s Dogma