Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 czerwca 2012, 09:07

autor: Kono

Sukces Dragon's Dogma - milion egzemplarzy gry w sklepach. Kontynuacja w drodze

Firma Capcom poinformowała, że gra Dragon's Dogma została rozesłana do sklepów na całym świecie w liczbie miliona egzemplarzy. Ciepło przyjęta produkcja action-RPG stanie się początkiem większej serii.

Wygląda na to, że Dragon’s Dogma cieszy się sporą popularnością nie tylko w Japonii. Tytuł będący grą RPG z elementami akcji został rozesłany do sklepów w liczbie miliona egzemplarzy, a dodatkowo uzyskał kilka innych znaczących wyników. Fani produkcji mogą być pewni, że pojawi się jej kontynuacja.

Sukces Dragon's Dogma - milion egzemplarzy gry w sklepach - ilustracja #1
Dragon's Dogma

Dragon’s Dogma jest 55 tytułem w historii firmy Capcom, który przekroczył tę magiczną barierę. Pomimo tego, że podany rezultat nie jest równoznaczny z liczbą sprzedanych kopii gry, to daje jasno do zrozumienia, że ten RPG akcji cieszy się sporym zainteresowaniem ze strony graczy. W związku z popularnością, firma Capcom planuje przekształcić Dragon’s Dogma w pełnoprawną serię.

Dragon’s Dogma został dosyć ciepło przyjęty przez krytyków. W serwisie Metacritic gra może pochwalić się ocenami rzędu 75% (wersja na Xboksa 360) i 78% (edycja na PlayStation 3). U nas tytuł otrzymał ocenę 8,5/10.

Pod koniec maja informowaliśmy Was o znakomitej sprzedaży Dragon’s Dogma w Kraju Kwitnącej Wiśni. Gra została zakupiona przez ponad 330 tysięcy osób w ciągu zaledwie kilku dni obecności na rynku. Ten wynik sprawił, że produkcja Capcomu ustanowiła rekord, jeśli chodzi o sprzedaż nowego tytułu w ciągu pierwszego tygodnia obecności na rynku.

Dragon’s Dogma jest grą RPG akcji osadzoną w realiach fantasy. Podczas wędrówki spotykamy przerażające potwory znane z mitologii, ulepszamy broń oraz wykonujemy liczne zadania. Tytuł został wyprodukowany przez jeden z oddziałów Capcomu z myślą o Xboksie 360 i PlayStation 3. Dystrybutorem gry w Polsce jest firma Cenega Poland.