Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 czerwca 2012, 09:13

Total War: Rome II już niemal pewne

Mamy dobre wiadomości dla fanów cyklu Total War. Wiele wskazuje na to, że już wkrótce ujawniona zostanie kontynuacja wspaniałego Rome: Total War. Źródłem tych spekulacji są dwa czasopisma. Czy plotki te okażą się prawdziwe, przekonamy się za niecałe dwa tygodnie.

Total War: Rome II już prawie pewne - ilustracja #1
Screen z pierwszego Rome: Total War

Od dłuższego czasu wiadomo, że studio Creative Assembly pracuje nad kolejną odsłoną popularnej serii Total War. Do tej pory mogliśmy jedynie strzelać w ciemno, w jakiej erze historycznej osadzona zostanie ta gra. Teraz jednak pojawiły się informacje wskazujące, że będzie to kontynuacja ukochanego przez fanów Rome: Total War.

Źródła tych spekulacji są dwa. Wpierw na ostatniej stronie najnowszego wydania australijskiego magazynu PC PowerPlay pojawił się następujący obrazek reklamujący kolejny numer:

Total War: Rome II już prawie pewne - ilustracja #2
Źródło: PC PowerPlay

Jest to screen z pierwszego Rome: Total War z dołączoną rzymską dwójką. Warto dodać, że kilka miesięcy temu w podobny sposób PC PowerPlay informowało o istnieniu pecetowej wersji Dark Souls.

Wspomniane czasopismo nie jest jednak jednym źródłem obecnych spekulacji. W zapowiedzi kolejnego wydania niemieckiego magazynu Gameplay również pojawia się wzmianka o Total War: Rome II:

Total War: Rome II już prawie pewne - ilustracja #3

Warto jeszcze dodać, że ludzie z Creative Assembly będą obecni na poświęconej grom pecetowym brytyjskiej imprezie Rezzed, która odbędzie się w dniach 6-7 lipca tego roku. W jej trakcie na specjalnej prelekcji twórcy serii Total War omówią historię cyklu i zaprezentują fragment kolejnej jego odsłony.

Oczywiście, do czasu oficjalnego potwierdzenia wszystkie te informacje są jedynie spekulacjami. Mimo to, rychłe ujawnienie Total War: Rome II wydaje się wielce prawdopodobne. Warto dodać, że gra najpewniej powstanie na zupełnie nowym silniku graficznym. Wniosek ten wyciągamy z dotychczasowej historii cyklu. Creative Assembly ma bowiem w zwyczaju tworzyć nową technologię na potrzeby jednej gry, a następnie wykorzystywać jej ulepszoną wersję do kolejnej pełnowymiarowej odsłony serii. W międzyczasie powstają też oczywiście dodatki, zarówno wymagające podstawowych wersji, jak i rozszerzenia samodzielne.

  • Pierwsza generacja silnikaShogun: Total War, Medieval: Total War;
  • Druga generacja silnikaRome: Total War, Medieval II: Total War;
  • Trzecia generacja silnika Empire: Total War, Total War: Shogun 2.

Jeśli Creative Assembly pozostanie wierne temu cyklowi, to Total War: Rome II powinien działać na nowym silniku i zaoferować olbrzymi skok jakościowy pod względem graficznym. Jak będzie naprawdę, dowiemy się już wkrótce.

  1. Total War – oficjalna strona serii