Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 stycznia 2013, 16:18

autor: Hed

Trwa spór o prawo do sprzedaży South Park: The Stick of Truth

Firma South Park Digital Studios zażądała wstrzymania sprzedaży gry South Park: The Stick of Truth przez THQ. Koncern twierdzi, że wydawca nie może przeprowadzać aukcji, bo nie jest pierwotnym właścicielem marki South Park.

THQ i właściciele marki South Park kłócą się o prawa do gry The Stick of Truth. - Trwa spór o prawo do sprzedaży South Park: The Stick of Truth - wiadomość - 2013-01-23
THQ i właściciele marki South Park kłócą się o prawa do gry The Stick of Truth.

Firma South Park Digital Studios zgłosiła wniosek do amerykańskiego sądu przeciwko THQ dotyczący aukcji praw wydawniczych gry South Park: The Stick of Truth. Właściciele licencji South Park żądają wstrzymania sprzedaży, chyba, że wydawca spełni stosowne warunki. South Park Digital twierdzi, że do jakiejkolwiek transakcji może dojść tylko, gdy firma wyrazi zgodę na zmianę właściciela licencji oraz otrzyma stosowne należności.

South Park Digital przekonuje, że jako właściciel licencji ma prawo odkupić prawa do Stick of Truth i samemu poszukać innego partnera wydawniczego. W innym przypadku firma chce otrzymać od THQ zapłatę w wysokości 2,275 miliona dolarów plus zabezpieczenie związane z przyszłymi wynikami gry. Firma powołuje się na umowę licencyjną z 2011 roku i amerykańskie prawo, według którego THQ nie może przekazać otrzymanej licencji innemu podmiotowi.

Wydawca zdążył już wystosować swoją odpowiedź – wniosek z 21 stycznia, w którym przekonuje, że ma prawo do dokonania sprzedaży, bo otrzymało licencję na wyłączność. THQ dodaje także, że obecnie trwa szacowanie należności finansowych, jakie powinno otrzymać South Park Studios w ramach sfinalizowania transakcji. Firma twierdzi, że umowa, na którą powołuje się także South Park Studios, pozwala jej na przeprowadzenie aukcji.

Wyprzedaż South Park: The Stick of Truth miała odbyć się wczoraj, więc finał starcia sądowego powinniśmy poznać niedługo. Na razie można powiedzieć, że ważą się losy gry tworzonej przez studio Obsidian Entertainment, która ma sporą szansę na sukces. South Park to jeden z najbardziej znanych seriali animowanych na świecie. Pewnie wielu fanów chciałoby więc wybrać się do tego świata w zwariowanej grze RPG.

Sprawa wiąże się z problemami firmy THQ, która próbuje wykaraskać się ze sporych problemów finansowych. Wydawca ogłosił bankructwo i wystawił na sprzedaż swoje marki (a w tym Company of Heroes i Saints Row). Dzisiejsze plotki głoszą, że wśród chętnych są takie firmy jak SEGA, czy Koch Media. Podobno South Park: The Stick of Truth stanie się własnością Ubisoftu. Premiera gry ma odbyć się w marcu na pecetach i konsolach.

  1. Oficjalna strona South Park: The Stick of Truth