Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweWii
Okładka Yoshi's Story (Wii)

Yoshi's Story Wii

Radosna platformówka z konsoli Nintendo 64. Wcielamy się w postać dinozaura, zajmując się kolekcjonowaniem owoców oraz w zabawny sposób pożerając napotykanych wrogów.

Zręcznościowe | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo Wii
Okładka Yoshi's Story (Wii)

producent: Nintendo

wydawca: Nintendo

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji Wii:

17września2007

Yoshi's Story to niezbyt wymagająca dwuwymiarowa platformówka, przygotowana głównie z myślą o młodszym odbiorcy. Opisywany produkt stanowi reedycję gry, która pierwotnie zadebiutowała w 1998 roku, ukazując się na konsolę Nintendo 64. Edycja przeznaczona na Wii wszystkie kluczowe elementy rozgrywki pozostawia w niezmienionej postaci, nieznacznie modyfikując jedynie sterowanie. Gra rozprowadzana jest w ramach sieciowej usługi Virtual Console, wymagając uiszczenia opłaty w wysokości 1000 Wii Points.

W trakcie rozgrywki gracz przejmuje kontrolę nad jednym z sześciu zabawnie wykonanych dinozaurów, w tym tytułowym Yoshi. Fabuła Yoshi’s Story nawiązuje do prób uratowania zamieszkiwanej przez głównych bohaterów krainy. Stanie się to możliwe w momencie odnalezienia pewnego magicznego drzewa. Równolegle dzielne dinozaury pragną przyczynić się do złapania pewnego złoczyńca, a mianowicie Baby Bowsera. W sumie do pokonania jest sześć zróżnicowanych światów, co daje 24 poziomy. Sterowane postaci w trakcie swojej przygody badają między innymi tereny górzyste, rozległe lasy czy mroczne jaskinie.

Zabawa w głównej mierze opiera się na kolekcjonowaniu owoców, porozrzucanych po całej planszy. Jednym z najważniejszych elementów odróżniających Yoshi’s Island od wielu innych tytułów z tego gatunku jest ciekawy sposób pozbywania się napotykanych przeciwników. Sterowany dinozaur może miażdżyć, a nawet pożerać swoich oponentów, przekształcając ich w posłusznie podążające za nim jaja. Obiekty te mogą być następnie wykorzystane do likwidacji innych zagrożeń czy rozwiązywania zagadek, chociażby poprzez przestawienie pozornie niedostępnej dźwigni.

Opisywana gra nie posiada żadnych trybów sieciowych. Gracz może natomiast liczyć na pewne ciekawy bonusy, dotyczące między innymi opcji odkrywania ukrytych dinozaurów. Oprawa wizualna prezentuje stosunkowo wysoki poziom wykonania. Zmagania prowadzone są w radosnym, kolorowym otoczeniu. Nie zapomniano także o dodaniu zabawnych animacji, zarówno dla sterowanego dinozaura, jak i likwidowanych przeciwników.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Yoshi's Story

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
Poniedziałki z Virtual Console - Yoshi's Story
Poniedziałki z Virtual Console - Yoshi's Story

wiadomość17 września 2007

Cotygodniowa, poniedziałkowa aktualizacja amerykańskiej wersji usługi Virtual Console już za nami. Wśród udostępnionych przez tamtejszy oddział Nintendo trzech pozycji, znalazła się jedna, o której możemy śmiało powiedzieć: „perełka”. Jest nią oczywiście niedoceniona przez zachodnie media Yoshi’s Story.