Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiWii
Okładka Donkey Kong: Barrel Blast (Wii)
OkładkaDonkey Kong: Barrel Blast (Wii)

Donkey Kong: Barrel Blast Wii

Zręcznościowe wyścigi w świecie Donkey Konga. Produkcja nastawia się na zabawę w stylu arcade, w której postacie ze znanej serii ścigają się na rakietowych bongosach. Szesnaście postaci i siedem trybów gry w pełni pozwolą nam się cieszyć możliwościami kontrolera Wii.

Wyścigi | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Donkey Kong: Barrel Blast Premiera Wii

28czerwca2007

producent: Nintendo wydawca: Nintendo Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Donkey Kong: Barrel Blast

Mario Kart 64

Crazy Chicken: Tales

Action Girlz Racing

Donkey Kong to obok Mario jedna z najbardziej znanych postaci w świecie gier wideo. Sympatyczny goryl, który karierę rozpoczął w 1981 roku, kojarzony jest głównie z platformówkami. Deweloperzy z firmy Paon postanowili zerwać ze stereotypem, fundując graczom porcję emocjonujących wyścigów z udziałem tytułowego bohatera a także jego licznych przyjaciół.

Gra Donkey Kong Barrel Blast praktycznie całkowicie pozbawiona jest fabuły, która zdaniem jej twórców mogłaby tylko niepotrzebnie odciągać od istoty zabawy, czyli szalonej gonitwy. Jako że bohaterowie korzystają ze rakietowych bongosów, wyścigi toczą się kilka metrów nad ziemią.

W grze pojawia się 16 postaci. Po stronie rodziny Kongów są to: Donkey Kong, Diddy Kong, Dixie Kong, Lanky Kong, Tiny Kong, Funky Kong, Wrinkly Kong i Cranky Kong. Ich przeciwnicy to z kolei Kritter, Kip, Kass, Kopter, Kalypso, Kludge, Klump oraz King K. Rool.

Donkey Kong Barrel Blast oferuje siedem wariantów rozgrywki w tym Candy's Challenge, Cranky's Flight School i Time Trial. W większości podstawą jest unikanie przeszkód i zbieranie bananów, które uzupełniają stan super mocy, pozwalających np. zwiększyć szybkość. Na trasach wyścigów, wiodących głównie w tropikach, znaleźć można także przydatną broń jak chociażby wyrzutnię ananasów, która przydaje się do rozbijania zagradzających drogę beczek.

W grze pojawia się możliwość rywalizacji z komputerowym przeciwnikiem, jednak największą dawkę emocji zapewnia tryb multiplayer przeznaczony dla maksymalnie czterech graczy. Uczestnicy zabawy korzystają z podzielonego ekranu i muszą dysponować Willotami wraz z Nunchuckiem (popularną gruszką). Sterowanie odbywa się poprzez szybkie ruchy kontrolerem. Dzięki odpowiedniemu wychyleniu Wiilota aktywować można także specjalne moce postaci.

Pod względem oprawy graficznej Donkey Kong Barrel Blast nie odstaje poziomem od takich tytułów jak chociażby Mario Kart 64. Na ekranie dominują żywe kolory i efektowne rozbłyski.

Warto odnotować, że pierwotnie gra projektowana była z myślą o wykorzystaniu DK Bongos, czyli kontrolera w formie bębnów przeznaczonego do współpracy z konsolą GameCube. Firma Nintendo, która jest wydawcą Donkey Kong Barrel Blast, uznała jednak, że nowa produkcja z sympatycznym gorylem w roli tytułowej powinna promować bardziej nowoczesne rozwiązanie, jakim jest bezprzewodowy Wiilot.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1-4  

Wymagania wiekowe Donkey Kong: Barrel Blast: Odpowiednia dla każdego wieku.