Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiWiiPCPS2
Okładka Action Girlz Racing (Wii)

Action Girlz Racing

Action Girlz Racing to kolorowe, wzorowane na Mario Kart, wyścigi gokartów na wesoło, w których za kierownicami niewielkich, ale szybkich pojazdów zasiadają dziewczyny z popularnej na Zachodzie serii komiksowej Action Girl.

Wyścigi | seriale animowane

Okładka Action Girlz Racing (Wii)

wydawca: Metro3D

data premiery gry:

23lip2005

PC

15wrz2005

PS2

7gru2007

Wii
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Action Girlz Racing to kolorowe, wzorowane na Mario Kart wyścigi gokartów na wesoło, w których za kierownicami niewielkich, ale szybkich pojazdów zasiadają dziewczyny z popularnej na Zachodzie serii komiksowej Action Girl. Gra została wydana przez Metro3D i trafiła na PC, PS2 oraz Wii.

Zasady rozgrywki są proste. Startujemy w wyścigu, a zwycięzcą zostaje ta osoba, która pierwsza dotrze do mety i warto zauważyć, że wcale nie musi zdobyć tego miejsca w czystej walce. Po drodze bowiem napotykamy różnorodne przedmioty, które pozwalają naszej bohaterce skorzystać z różnych rodzajów broni, otoczyć nasz pojazd tarczą ochronną, a nawet włączyć turbo, które przez krótki czas pozwoli nam jechać z niesamowitą prędkością.

W grze znalazło się pięć różnorodnych tras, wiodących nas przez tak odmienne lokacje jak bajkowa kraina, letni kurort wypoczynkowy czy też nawet szkolne korytarze. Każdą z nich możemy odwiedzić zarówno podczas dnia, jak i w nocy.

Naszym kierowcą może zostać jedna z ośmiu bohaterek, która zasiądzie za jednym spośród ośmiu pojazdów, charakteryzujących się inną prędkością, przyspieszeniem oraz swobodą prowadzenia. Dodatkowo możemy wybrać dla naszego gokarta jeden z trzech rozmiarów silnika.

W Action Girlz Racing twórcy zamieścili trzy tryby rozgrywki: wyścigi na czas, pojedynczy wyścig na wybranej trasie oraz turniej, w którym konkurujemy z innymi dziewczynami, walcząc o medale. Wprowadzenie do gry trzech poziomów trudności sprawiło, że mogą się nią bawić zarówno początkujący jak i doświadczeni gracze.

Sama rozgrywka przedstawiona została w 3D. Akcję obserwujemy standardowo zza pleców naszej postaci, jednak mamy możliwość zmiany kąta kamery na taki, który bardziej nam odpowiada. Grafiki nie można nazwać oszałamiającą, ale jest kolorowa i powinna zadowolić młodszych graczy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 4  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Gry podobne do Action Girlz Racing

Klasyfikacja PEGI Action Girlz Racing

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Action Girlz Racing

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 500 MHz
  • 256 MB RAM
Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
PC
PS2
Wii