Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 czerwca 2014, 20:04

Nintendo zapowiada amiibo – figurki inspirowane seriami Disney Infinity i Skylanders

Podczas konferencji na E3 2014 firma Nintendo rozwinęła swoje zapowiedzi sprzed miesiąca, dotyczące wypuszczenia serii figurek z technologią zbliżeniową. Projekt będzie nosił nazwę amiibo, a pierwszą wspierającą go grą stanie się Super Smash. Bros. w wersji na Wii U, która zadebiutuje tej jesieni.

Jak wiemy, firmie Nintendo ostatnio wiedzie się nie najlepiej – zwłaszcza w temacie sprzedaży konsoli Wii U – i japoński gigant szuka sposobów na wyjście z dołka finansowego. Jak dowiedzieliśmy się przed miesiącem, podczas spotkania z inwestorami koncern Satoru Iwaty zdradził plany wypuszczenia na rynek serii figurek korzystających z technologii zbliżeniowej, inspirowanych cyklami Disney Infinity i Skylanders. Konferencja „wielkiego N” na tegorocznych targach E3 przyniosła więcej szczegółów na ten temat. Przede wszystkim, dowiedzieliśmy się, że figurki będą znane jako amiibo. Użytek z nich będzie można zrobić w wielu grach Nintendo, reprezentujących różne gatunki – bijatyki, platformówki czy wyścigi. Każda figurkowa postać będzie przechowywała dane o swoich postępach oraz otrzyma do dyspozycji określone specjalne zdolności (zależnie od tytułu), które przyjdzie nam rozwijać i dostosowywać do własnych upodobań.

Schemat funkcjonowania amiibo zaprezentowany podczas spotkania Nintendo z inwestorami miesiąc temu. - Nintendo zapowiada amiibo – figurki inspirowane seriami Disney Infinity i Skylanders - wiadomość - 2014-06-10
Schemat funkcjonowania amiibo zaprezentowany podczas spotkania Nintendo z inwestorami miesiąc temu.

Pierwszym tytułem wspierającym amiibo stanie się Super Smash Bros. w wersji na Wii U, której premierę zapowiedziano na tegoroczną jesień. Komunikacja między konsolą a figurką będzie odbywała się za pośrednictwem GamePada. Z czasem wsparcie ulegnie rozszerzaniu na inne gry (m.in. Mario Kart 8, Mario Party 10, Yoshi’s Wooly World i Captain Toad Treasure Tracker), również te na handheld 3DS. Wśród figurkowych postaci, jakie trafią na rynek, będą chociażby Mario, księżniczka Peach, Link i Pikachu. Niestety, nie mamy jeszcze informacji na temat cen i dostępności amiibo w poszczególnych rejonach świata.