Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 grudnia 2014, 11:23

autor: Arantasar

Black Desert – koreańskie MMO w przyszłym roku w Europie i Ameryce Północnej

Black Desert, koreańskie MMO studia Pearl Abyss, w przyszłym roku doczeka się edycji przeznaczonej na rynki Europy i Ameryki Północnej.

Black Desert – jedno z najlepiej wyglądających MMO – trafi na rynki zachodnie w 2015 roku. - Black Desert – koreańskie MMO w przyszłym roku w Europie i Ameryce Północnej - wiadomość - 2014-12-06
Black Desert – jedno z najlepiej wyglądających MMO – trafi na rynki zachodnie w 2015 roku.

Koreańskie MMO studia Pearl Abyss, Black Desert, pojawi się w Europie i Ameryce Północnej w przyszłym roku. Wejście tytułu na rynki zachodnie zapowiedział podczas konferencji Sean Hong, prezes firmy Daum Games, wydawcy gry. Informację potwierdził też Brian Oh, przedstawiciel dewelopera.

Decyzja jest prawdopodobnie podyktowana bardzo ciepłym przyjęciem zapowiedzi tytułu ze strony społeczności zachodnich graczy, którzy w tym momencie nie mogą uczestniczyć w rozpoczynających się 17 grudnia testach gry w wersji beta. Firma Daum Games funkcjonowała do tej pory wyłącznie na rynku koreańskim, jednak zdecydowała się na rozszerzenie działalności, ponieważ nie znalazła odpowiedniego partnera wydawniczego. W związku z tym Daum Games będzie wydawcą obu edycji tytułu, można więc założyć, że zachodnie wydanie Black Desert zostanie oparte na systemie Free-to-Play, podobnie jak w Korei.

Black Desert to intrygująca gra MMORPG tworzona przez zespół Pearl Abyss, w szeregach którego pracują współtwórcy takich produkcji jak RYL Online oraz Continent of Ninth. Akcja tytułu rozgrywa się w fantastycznej krainie, w której niełatwo jest dożyć do kolejnego dnia. Rozgrywka cechuje się m.in. efektowną, zręcznościową walką, w której liczą się nie tylko statystyki postaci, ale przede wszystkim umiejętności grającej osoby i jej zwinne palce.