Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 stycznia 2013, 13:49

autor: Hed

Marka Prince of Persia ma przerwę, ale nie odejdzie w zapomnienie

Szef studia Ubisoft Montreal przyznał, że seria Prince of Persia ma małą przerwę. Nie znaczy to jednak, że fani marki mają powody do obaw – firma na pewno wróci do niej w przyszłości.

Książę zrobił sobie przerwę, ale nie na długo. Ubisoft na pewno wróci do Prince of Persia. - Marka Prince of Persia ma przerwę, ale nie odejdzie w zapomnienie - wiadomość - 2013-01-30
Książę zrobił sobie przerwę, ale nie na długo. Ubisoft na pewno wróci do Prince of Persia.

Ubisoft postanowił dać odpocząć marce Prince of Persia, ale nie zamierza z niej rezygnować – przekazał Yannis Mallat, szef oddziału Ubisoft Montreal, w rozmowie z serwisem IGN. Mallat wytłumaczył w ten sposób, czemu wciąż nie wiemy nic w sprawie następnej gry. Producent zapewnił, że to standardowa praktyka wydawnicza, która nie oznacza, że fani serii nie będą mieli w co grać. „Prince of Persia jest nadal częścią Ubisoftu” – mówi Mallat.

Można chyba powiedzieć, że obecnie Prince of Persia ma przerwę” – skomentował brak informacji o nowej grze Mallat. „Podobne rzeczy mówiliśmy o innych markach, które potem nagle się pojawiały, bo któraś z ekip chciała je zrobić”. Szef Ubisoft Montreal zapewnił, że miłośnicy Prince of Persia nie muszą bać się o przyszłość serii, bo firma na pewno znajdzie sposób, aby dostarczyć im rozrywki w swoim czasie.

„Czasami dajemy markom chwilę oddechu, czas na odpoczynek” – dodał Mallat i zapewnił, że Prince of Persia wciąż jest równie ważną grą dla Ubisoftu jak inne tytuły. „Kiedy będziemy mieli coś do pokazania, na pewno to zrobimy” – dodał producent.

Komentarz jest o tyle istotny, że w 2012 roku plotkowało się o kontynuacji Prince of Persia, w związku z tajemniczym obrazkiem. Dzisiaj wracamy do tego wątku, bo wypłynął nowy materiał być może dotyczący nieujawnionego projektu Ubisoftu.

Prince of Persia to seria zapoczątkowana jeszcze w 1989 roku przez Jordana Mechnera. Na przestrzeni lat pojawiło się wiele jej odsłon - pełnoprawnych kontynuacji, remake’ów i przeróbek. Ostatnie dwie części to Prince of Persia z 2008 roku oraz The Forgotten Sands z 2010 roku. Jak widać, Prince of Persia powracało dość regularnie, więc brak informacji o kolejnej grze w 2012 roku wzbudził niepokój fanów.

  1. Oficjalna strona firmy Ubisoft
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.