Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 stycznia 2013, 12:39

Zapowiedziano komediowe RPG Citizens of the Earth

Autorzy Waveform zapowiedzieli nową grę, zatytułowaną Citizens of the Earth. W tym humorystycznym RPG wcielimy się w wiceprezydenta świata, walczącego z potworami uprzykrzającymi życie mieszkańcom niewielkiego miasteczka.

Citizens of the Earth postawi na klimaty komediowe. - Zapowiedziano komediowe RPG Citizens of the Earth - wiadomość - 2013-01-30
Citizens of the Earth postawi na klimaty komediowe.

Znane z zeszłorocznego Waveform niezależne studio Eden Industries ujawniło swój kolejny projekt. Będzie to humorystyczna gra RPG zatytułowana Citizens of the Earth, w której wcielimy się w wiceprezydenta całego świata.

Opowieść rozpocznie się, gdy nasz bohater powróci po zwycięskich wyborach do małego miasteczka, z którego się wywodzi. Na miejscu okaże się, że ktoś zapełnił okoliczne lasy rezultatami dziwnych eksperymentów genetycznych. Wśród terroryzujących mieszkańców istot znajdą się takie dziwadła jak m.in. stworzony z miodu niedźwiedź, czy orzeł o długich blond lokach. Na gracza, jako wybranego reprezentanta narodu, spadnie obowiązek odkrycia sprawców i powstrzymania całego tego szaleństwa.

Każdą z widocznym na tym screenie postaci będzie można zwerbować do drużyny. - Zapowiedziano komediowe RPG Citizens of the Earth - wiadomość - 2013-01-30
Każdą z widocznym na tym screenie postaci będzie można zwerbować do drużyny.

Wiceprezydent nie zdoła jednak wypełnić tego zadania samotnie. Zamiast tego będzie musiał skorzystać z pomocy lokalnej ludności. Co ciekawe, Citizens of the Earth pozwoli zwerbować praktycznie każdą napotkaną postać. W skład naszej drużyny wejdą więc m.in. piekarze, nauczyciele, bezdomni czy kelnerzy. Podczas przygód wszyscy ci bohaterowie nabywać będą punkty doświadczenia, które uczynią ich nie tylko bardziej niebezpiecznymi w trakcie starć, ale również zwiększą ich skuteczność w zwykłych zawodach. W ten sposób, gdy odłączymy kogoś od drużyny, powróci on na swoje stanowisko i pomoże w ulepszeniu całego miasteczka. Dzięki temu otrzymamy lepsze sklepy, dodatkowe dane wywiadowcze czy nowe przedmioty specjalne.

Cały ten system ma zachęcać graczy do eksperymentowania i regularnego wymieniania członków drużyny. Główny wątek fabularny będzie stosunkowo krótki i wystarczy na około dziesięć godzin zabawy. Jednocześnie świat wypełniony ma być po brzegi opcjonalnymi zadaniami pobocznymi, więc chętni wycisną z gry znacznie więcej.

Citizens of the Earth powstaje głównie z myślą o pecetach. Premiera zapowiadana jest na początek przyszłego roku, ale może ulec opóźnieniu, gdyż autorzy wypuszczą grę dopiero, gdy będzie ona w stu procentach gotowa. W przyszłości twórcy chcą również przenieść swoją produkcję na urządzenia mobilne.