Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Waveform (PC)
OkładkaWaveform (PC)

Waveform PC

Prosta gra niezależna stanowiąca wariację na temat scrollowanych strzelanek. W trakcie zabawy próbujemy przechwycić jak najwięcej punktowanych celów nadlatujących z prawej krawędzi ekranu, unikając jednocześnie niebezpiecznych przeszkód w postaci m.in. asteroid.

Zręcznościowe | science fiction | kosmiczne | indie | shoot 'em up

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Waveform Premiera PC

20marca2012

producent: Eden Industries wydawca: Eden Industries Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Waveform

Plox Neon

Audiosurf

The Polynomial

Waveform to nietypowa gra zręcznościowa przygotowana przez niezależne studio Eden Industries. W trakcie składającej się z ponad stu poziomów kampanii przemierzamy cały Układ Słoneczny – od Plutona do Słońca. Naszym zadaniem jest uratowanie całego systemu planetarnego przed zagrażającą mu Osobliwością. Rozgrywka polega na takim manipulowaniu widoczną na ekranie falą ukazującą trajektorię lotu kontrolowanego obiektu, aby po drodze przeleciał przez jak największą liczbę różnokolorowych punktów.

Całe sterowanie ogranicza się do przesuwania myszki. Za jej pomocą kształtujemy długość fali oraz amplitudę jej wahań. Od czasu do czasu na trasie pojawiają się przeszkody w postaci chociażby asteroidów, które musimy za wszelką cenę ominąć. Z kolei konsekwentne zbieranie punktowanych obiektów zwiększa nasz mnożnik, co znacznie wpływa na ostateczny wynik. W grze Waveform zaimplementowano system osiągnięć oraz sieciowych statystyk, dzięki czemu możemy porównać uzyskane rezultaty z innymi graczami.

Po pierwszym ukończeniu kampanii otrzymujemy szansę przejścia jej ponownie w bardziej wymagającym trybie oznaczonym plusem, co znacznie wydłuża żywotność gry. Oprócz tego twórcy przygotowali tzw. Dead Space Mode, pozwalający na sprawdzenie swoich umiejętności w jedenastu generowanych losowo, niekończących się scenariuszach.

W trakcie etapów obserwujemy animowane tła przedstawiające przestrzeń kosmiczną, a fala oraz znajdujące się na niej obiekty cechują się bogatą, neonową kolorystyką. Na ścieżkę muzyczną składają się elektroniczne utwory. Ich tempo dostosowuje się do aktualnej sytuacji na ekranie.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Waveform: Odpowiednia dla każdego wieku.

Waveform Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 1 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 5900 lub lepsza)
  • 850 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7