Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka The Polynomial (PC)
OkładkaThe Polynomial (PC)

The Polynomial PC

The Polynomial to zręcznościówka, w której otoczenie generowane jest na podstawie wybranej przez gracza muzyki. Oprócz utworów dołączonych do gry, istnieje możliwość wykorzystania własnych, a nawet nagrania podkładu przy pomocy mikrofonu.

Zręcznościowe | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Polynomial Premiera PC

16października2010

producent: Dmytry Lavrov wydawca: Dmytry Lavrov Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do The Polynomial

Renegade Ops

Audiosurf

Geometry Wars: Retro Evolved

The Polynomial to abstrakcyjna gra zręcznościowa, w której otoczenie generowane jest na podstawie podkładu muzycznego. Latamy w przestrzeni 3D, która zawiera abstrakcyjną, matematycznie wygenerowaną scenerię oraz modele, których ilość oraz kształt zależy od intensywności wybranej przez gracza muzyki. W trakcie rozgrywki eksplorujemy otoczenie, strzelamy do przeciwników i przelatujemy przez tunele w rytm ścieżki audio.

Oprócz utworów dołączonych do gry (ponad 50 minut), istnieje możliwość wykorzystania własnych, a nawet nagrania podkładu przy pomocy mikrofonu. Wygląd generowanej wizualizacji można w bardzo dużym zakresie dostosować do własnych upodobań za pomocą rozbudowanych opcji konfiguracyjnych.

Jeżeli nie chcemy strzelać do przeciwników, to alternatywę stanowi tryb edytora. Za jego pomocą tworzymy unikatowe grafiki fraktalne. Istnieje także możliwość obniżenia poziomu trudności do zera i wtedy czerpiemy przyjemność z samej eksploracji i podziwiania otoczenia.

W The Polynomial zastosowano ciekawy system podliczania punktów. Jesteśmy oceniani za to, ile ich zdobędziemy w trakcie jednego życia, ale dodatkowo gra sumuje uzyskane w ciągu ostatnich minut (1, 5, 20 ,60), więc śmierć nie oznacza, że musimy zaczynać od nowa.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe The Polynomial: Odpowiednia dla każdego wieku.

The Polynomial Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 1.8 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 8600 lub lepsza)
  • 100 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7