Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Waves (PC)
OkładkaWaves (PC)

Waves PC

Prosta gra zręcznościowa okraszona futurystyczną oprawą wizualną. Poruszamy się kulą po zamkniętej arenie, likwidujemy zbliżające się ze wszystkich stron zagrożenia i dążymy do uzyskania jak najlepszego wyniku punktowego.

Zręcznościowe | 2D | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Waves Premiera PC

16października2011

producent: Squid In A Box wydawca: Squid In A Box Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gra Waves to produkcja stworzona przez niewielkie studio Squid In A Box Ltd. Obejmujemy w niej kontrolę nad kulą i staramy się przetrwać jak najdłużej na okrągłej arenie. Ze wszystkich stron zbliżają się do nas przeciwnicy, których musimy zestrzelić lub wysadzić używając bomby. Rozgrywkę obserwujemy z góry tak, jak w klasycznych grach pokroju Asteroids. Kulą możemy sterować za pomocą myszki i klawiatury, ale twórcy zalecają wykorzystanie w tym celu dwóch gałek analogowych.

Dla osiągnięcia maksymalnego wyniku punktowego i wspięcia się na sam szczyt sieciowego rankingu konieczne jest powiększanie mnożnika i eliminowanie dużych grup przeciwników za jednym zamachem. Rozgrywkę urozmaica szereg pojawiających się od czasu do czasu power-upów oraz specjalna zdolność Bufor Czasu, pozwalająca na chwilowe spowolnienie akcji.

Twórcy gry Waves przygotowali pięć trybów zabawy. Crunch Time polega na osiągnięciu maksymalnego wyniku w ciągu trzech minut. W Rush niszczymy kostki, aby odnowić czas. Z kolei w ramach Bombing Run skupiamy się na wysadzaniu w powietrze przeciwników. Oprócz tego mamy jeszcze klasyczny Survival oraz Challenge, w którym zadaniem gracza jest przetrwanie dwudziestu półminutowych etapów.

Gra Waves posiada futurystyczną, neonową oprawę graficzną przywodzącą na myśl takie tytuły jak The Polynomial czy Geometry Wars. W trakcie zabawy towarzyszy graczowi ścieżka muzyczna stworzona przez wykonawcę o pseudonimie SMILETRON.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Waves: Odpowiednia dla każdego wieku.

Waves Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 5700 lub lepsza)
  • 250 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7