Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 stycznia 2013, 10:24

autor: luckie

Osiris nową marką Ubisoftu? [UAKTUALNIENIE]

Użytkownicy forum NeoGAF być może wpadli na trop następnego projektu firmy Ubisoft. Jeśli wierzyć pogłoskom, nowa gra twórców Assassin's Creed ma nosić tytuł Osiris i będzie rozgrywała się w starożytnym Egipcie.

Grafika koncepcyjna pojawiająca się na zwiastunie Osiris - Osiris nową marką Ubisoftu? - wiadomość - 2013-01-31
Grafika koncepcyjna pojawiająca się na zwiastunie Osiris

Wiemy już, dlaczego firma Ubisoft milczała do tej pory w sprawie Osiris. Okazuje się, że projekt został anulowany. Przedstawiciel Ubisoftu, poproszony o wypowiedź w sprawie plotek na temat gry odpisał: „Omawiana zawartość pochodzi z projektu, nad którym Ubisoft już nie pracuje.” Szkoda, Osiris zapowiadał się całkiem ciekawie.

Osiris nową marką Ubisoftu? - ilustracja #2

Ozyrys to imię egipskiego boga śmierci, władcy podziemi, zwanego też Wielkim Sędzią zmarłych. Może to nasuwać skojarzenia z utrzymanym w kolorystyce domniemanej gry Osiris obrazkiem, który wyciekł do sieci kilka miesięcy temu. Widać na nim napis „Judgement is coming” (Sąd nadchodzi).

Czyżby firma Ubisoft szykowała nową markę? Wskazywałby na to pewien nieoficjalny zwiastun sporządzony rzekomo na zlecenie francuskiej korporacji. Filmik umieszczony pięć miesięcy temu w serwisie Vimeo przez Marka Kiliana (kompozytora muzyki filmowej oraz autora utworu wykorzystanego w tle zwiastuna), odkopany został niedawno przez użytkowników forum NeoGAF. Jeśli wierzyć w autentyczność trailera, gra nosząca tytuł Osiris projektowana jest przez studio odpowiedzialne za stworzenie Assassin’s Creed, czyli Ubisoft Montreal (choć możliwe, że autor miał na myśli Ubisoft jako firmę). Materiał zawiera sceny z sesji motion capture oraz kilka grafik koncepcyjnych sugerujących, że akcja gry rozgrywać się będzie w starożytnym Egipcie.

Zakładając, że nie jest to ściema, wideo można powiązać z opublikowanym jakiś czas temu obrazkiem, który miał być screenem z następnej odsłony Prince of Persia. Przedstawiał on mężczyznę, stojącego na podwyższeniu przed publicznością, a otoczenie i ubiór postaci wskazywały, że rzecz dzieje się właśnie w starożytnym Egipcie. Ponadto zaprezentowana na filmie scena z nagrań motion capture zdaje się pasować do tajemniczego obrazka sprzed kilku miesięcy:

Obrazek wiązany dotąd z kolejną częścią Prince of Persia - Osiris nową marką Ubisoftu? - wiadomość - 2013-01-31
Obrazek wiązany dotąd z kolejną częścią Prince of Persia
Kadr ze zwiastuna Osiris - Osiris nową marką Ubisoftu? - wiadomość - 2013-01-31
Kadr ze zwiastuna Osiris

Z drugiej strony wiarygodności materiałowi ujmuje wykorzystanie sceny z filmu 300 (w której deszcz strzał zasłania słońce), opatrzonej podpisem „Insects plague” (plaga insektów). Mimo wszystko nie należy zbyt szybko odrzucać poszlak prowadzących do nowej gry Ubisoftu, tym bardziej, że coraz więcej wskazuje na to, że takowa faktycznie może powstawać.