Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 lutego 2013, 11:15

autor: Sarge

21 lutego o północy doczekamy się zapowiedzi następcy PlayStation 3?

21 lutego o północy polskiego czasu rozpocznie się impreza PlayStation Meeting, na której według firmy Sony „zobaczymy przyszłość”. W sieci pojawiło się mnóstwo spekulacji, że chodzi o oficjalną zapowiedź następcy PlayStation 3. Chyba jeszcze nigdy nie było to tak realne jak teraz.

Na europejskim blogu PlayStation pojawił się tajemniczy film zapowiadający specjalną imprezę PlayStation Meeting. Cała branża ma nadzieję, że dojdzie wtedy do oficjalnego zaprezentowania nowej konsoli stacjonarnej firmy Sony.

Wspomniany film (o wiele sugerującym tytule „Zobacz przyszłość”) nie pokazywałby niczego konkretnego, gdyby nie data 20 lutego 2013 roku widniejąca na końcu. Właśnie wtedy odbędzie się nowa edycja imprezy PlayStation Meeting. Z komentarzy przedstawicieli firmy Sony na europejskim blogu PlayStation wynika, że z naszego punktu widzenia jej start odbędzie się tak naprawdę 21 lutego o północy polskiego czasu. Potwierdzono również, że wszystko będzie można obejrzeć na żywo przez Internet.

Skąd jednak spekulacje o tym, że podczas PlayStation Meeting dojdzie do zaprezentowania nowej konsoli stacjonarnej? Przede wszystkim warto przypomnieć, że dwa lata temu na tej samej imprezie po raz pierwszy ujawniono NGP, czyli nową przenośną konsolę firmy Sony, która ostatecznie trafiła na rynek pod nazwą PlayStation Vita. Z kolei w 2005 roku w czasie PlayStation Meeting przedstawiono plany dotyczące premiery PlayStation 3.

Również serwis Wall Street Journal donosi, że „osoby zaznajomione ze sprawą” twierdzą, jakoby nowe PlayStation miało zostać pokazane podczas PlayStation Meeting, wyprzedzając pod tym względem firmę Microsoft z ujawnieniem Xboksa następnej generacji. Te same źródła informują, że premiery następcy PlayStation 3 doczekamy się jeszcze w tym roku, dzięki czemu doszłoby do bezpośredniej konfrontacji z kolejnym Xboksem, który według plotek ma zostać wydany przed tegorocznymi Świętami.

Dzisiejsza wiadomość to pierwsza tak poważna informacja sugerująca zapowiedź nowej konsoli stacjonarnej firmy Sony. Dotychczas mogliśmy poczytać tylko mnóstwo niesprawdzonych plotek, które nie musiały okazać się prawdziwe. Tym razem jednak ewidentnie coś jest na rzeczy i trzymamy kciuki za to, by następca PlayStation 3 faktycznie został ujawniony za niecałe trzy tygodnie.