Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 1 lutego 2013, 10:58

autor: eLCeBe

Nowy 3DMark zadebiutuje w najbliższy poniedziałek

Nowa wersja najbardziej znanego narzędzia do testowania wydajności sprzętu będzie dostępna na komputery PC już w najbliższy poniedziałek. Niedługo później mają pojawić się edycje przeznaczone na platformy mobilne z systemami Android, iOS oraz Windows RT.

Ognisty wojownik przetestuje nasze komputery. - Nowy 3DMark zadebiutuje w najbliższy poniedziałek - wiadomość - 2013-02-01
Ognisty wojownik przetestuje nasze komputery.

3DMark to najpopularniejszy program typu benchmark, przeznaczony do testowania możliwości graficznych komputerów. Jego najnowsza edycja stworzona została z myślą o sprawdzeniu wydajności zarówno komputerów PC z systemem Windows, jak i platform mobilnych opartych na Androidzie, iOS oraz Windows RT. Firma Futuremark, producent tego narzędzia, zapowiedziała na swojej stronie internetowej premierę wersji przeznaczonej na komputery z systemem Windows na 4 lutego 2013.

Nowy 3DMark ma być najpotężniejszym i najbardziej elastycznym benchmarkiem stworzonym przez Futuremark. Testować można w nim zarówno high-endowe komputery, jak i netbooki oraz smartfony i tablety, a także porównywać osiągnięte przez nie wyniki. 3DMark ukaże się w darmowej wersji Basic Edition, bardziej rozbudowanej i płatnej Advanced Edition oraz Professional Edition, przeznaczonej dla klientów biznesowych. Składać się będzie z trzech części:

Fire Strike

To najwięcej wymagający od sprzętu test, przeznaczony dla najpotężniejszych komputerów, obsługujących DirectX 11. Sprawdzić za jego pomocą będzie można m.in. wydajność sprzętu wyposażonego w kilka kart grafiki. Fire Strike oferować ma poziom detali i zaawansowania efektów przewyższający najnowsze gry.

Cloud Gate

Test przeznaczony dla laptopów i komputerów o mniejszych możliwościach, które najczęściej spotkać można w domu przeciętnego fana gier komputerowych. Zawierać będzie dwa testy grafiki i jeden fizyki, pozwoli sprawdzić efekty DirectX 11 przystosowane do możliwości sprzętu obsługującego DirectX 10.

Ice Storm

To element 3DMark przygotowany z myślą o testowaniu najszerszego zakresu platform – komputerów wspierających bibliotekę DirectX 9 i urządzeń mobilnych, opartych na systemach Android, iOS i Windows RT. Ice Storm pozwoli na porównywanie uzyskanych na różnych sprzętach wyników i również zawiera dwa testy grafiki i jeden fizyki. Także w tym przypadku możliwości DirectX 11 zostaną ograniczone do poziomu DirectX 9, a podstawą dla wersji mobilnych będzie OpenGL ES 2.0.

Wydanie 3DMark na komputery PC zapowiedziane na 4 lutego 2013 zawierać będzie wszystkie trzy wyżej wymienione testy.