Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 lutego 2013, 11:27

autor: luckie

Świat Guild Wars 2 ożyje dzięki nowym dynamicznym eventom

Ostatnia aktualizacja do Guild Wars 2, Flame and Frost: Prelude, zapoczątkowała serię regularnie pojawiających się wydarzeń fabularnych. Nowe eventy mają wpłynąć na świat gry i sprawić, że gracze poczują się częścią żyjącej opowieści.

Scenarzyści Guild Wars 2 nie postawili jeszcze ostatniej kropki - Świat Guild Wars 2 ożyje dzięki nowym dynamicznym eventom - wiadomość - 2013-02-01
Scenarzyści Guild Wars 2 nie postawili jeszcze ostatniej kropki
„Żyjąca opowieść” w Guild Wars 2
  • Kolejne aktualizacje do Guild Wars 2 wprowadzą zadania zawierające nowe wątki fabularne
  • Pierwsze z nich pojawiły się w wypuszczonym ostatnio Flame and Frost: Prelude
  • Wydarzenia mają być krótkotrwałe, ale zauważalnie ukształtują cały świat gry
  • Miejsca, w których rozpoczniemy nowe zadania, będą pojawiały się na mapie w postaci złotych gwiazdek

Zgodnie z obietnicą, studio ArenaNet zaczęło wprowadzać zmiany, mające ożywić świat Guild Wars 2. W styczniu pisaliśmy o wprowadzeniu zapowiadanej opcji goszczenia na innych serwerach oraz o aktualizacji Flame and Frost: Prelude. To jednak dopiero początek nowości. Twórcy tego popularnego MMORPG-a powołali specjalny zespół, koncentrujący się na czymś, co nazwano „żyjącą opowieścią”, czyli serii krótkoterminowych eventów, które odcisną trwałe piętno na krainie Tyria.

Od tej pory regularnie, wraz z kolejnymi aktualizacjami, pojawiać się będą nowe zadania fabularne, dostępne jedynie przez krótki czas, ale wywierające zauważalny wpływ na świat gry. Niektóre wątki będą powracały, a kolejne etapy opowieści mają być rozwijane całymi miesiącami. W ich trakcie poznamy nowe postaci i powiązane z nimi historie. Tego typu zawartość różni się od okazyjnych eventów (takich jak ubiegłoroczne Shadow of the Mad King, The Lost Shores i Wintersday) pod tym względem, że nie skupia się na jednym wydarzeniu, lecz na ewoluującej opowieści. Ponadto nie towarzyszy im tak wielka pompa, jak w wypadku większych imprez.

Pierwsze tego typu zadania pojawiły się w wypuszczonym w tym tygodniu patchu Flame and Frost: Prelude, w ramach którego gracze mogą pomóc uchodźcom z Shiverpeaks (znajdują się oni w Wayfarer Foothills oraz Diessa Plateau). By znaleźć miejsca, w których dzieje się coś ciekawego, wypatrujcie na mapie złotych gwiazdek. Wskazówek co do rozwoju wydarzeń można też szukać w nazwach nowych osiągnięć lub słuchając obwieszczeń miejskich heroldów.