Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 października 2012, 15:43

autor: Hed

Guild Wars 2 świętuje Halloween w aktualizacji Shadow of the Mad King

W Guild Wars 2 rozpoczęło się świętowanie Halloween. Z tej okazji studio ArenaNet wprowadziło mnóstwo specjalnych, nie tylko świątecznych elementów. Nowe wydarzenia, przedmioty, minipodziemia, czy osiągnięcia to tylko część atrakcji.

Guild Wars 2 świętuje Halloween w aktualizacji Shadow of the Mad King - ilustracja #1
Studio ArenaNet świętuje Halloween dużą aktualizacją do Guild Wars 2.
Halloween w Guild Wars 2

Mad King powraca – poświęconą mu opowieść poznamy w 4 aktach.

Z okazji Halloween gra wzbogaciła się o przedmioty, dekoracje i inne elementy.

Halloweenowa aktualizacja to także niedostępne wcześniej podziemia, wydarzenia, czy osiągnięcia.

Firma ArenaNet wystartowała z aktualizacją halloweenową Shadow of the Mad King, która wprowadza sporo atrakcji do gry Guild Wars 2. W dniach od 22 października do 1 listopada rozegra się przygoda poświęcona legendzie tytułowego Mad Kinga. Gra wzbogaciła się w sumie o około 80 nowych elementów – od wydarzeń, przez minipodziemia, aż po osiągnięcia. Pojawiła się też możliwość zebrania specjalnych materiałów i stworzenia z nich przedmiotów w stylu Halloween.

Aktualizacja, która wystartowała dzisiaj rano polskiego czasu, to największe tego typu wydarzenie od premiery Guild Wars 2. Studio ArenaNet postanowiło przypomnieć postać „szalonego króla”, który powracał co rok w Halloween w poprzedniej odsłonie serii. Do 1 listopada gracze mogą wziąć udział w czteroaktowym ciągu imprez i atrakcji. Kolejne rozdziały będą wprowadzane w dniach 26, 28 i 31 października. Zabawa zakończy się 1 listopada.

Mad King to pradawny tyran rządzący w krainie Kryta, który został strącony i zabity przez swój lud. Legenda głosi, że jego zjawa powraca do świata żywych tylko na jeden dzień: Halloween.

Pierwszy akt Shadow of the Mad King rozpoczyna celebrację Halloween, w związku z którą w grze pojawiły się słodycze, kostiumy i dekoracje. Centralnym punktem wydarzeń jest miasto Lion’s Arch – jego wygląd został zmieniony specjalnie pod kątem Halloween. Także inne lokacje wzbogaciły się o nieobecne wcześniej elementy, w tym portale do wymiaru „szalonego króla”. Gracze mogą zbierać specjalne surowce i później tworzyć z nich świąteczny sprzęt.

Kolejne atrakcje czekają w sklepie Black Lion. Do katalogu dodano tematyczne przedmioty – przebrania, toniki zamieniające w duchy i ghoule oraz nowe minisy (małe istoty biegające za graczem). Większość z nich można kupić tylko za klejnoty. Darmowym prezentem dla fanów gry są diabelskie rogi. Warto dodać, że w trakcie trwania imprezy z każdej otwartej skrzynki Black Lion będą wypadały specjalne skórki broni – oczywiście utrzymane w klimatach Halloween.

Shadow of the Mad King zawiera nie tylko świąteczne elementy. Wraz z tym dodatkiem, Tyria otrzymała nowe zadania, puzzle platformowe, minipodziemia, starcia z bossami oraz osiągnięcia. Do tego dochodzi aktualizacja trybu PvP, a konkretniej wprowadzenie płatnych turniejów. Wygrane w nich punkty kwalifikacyjne pomogą drużynom dostać się do większych zawodów. Więcej informacji o tej sporej aktualizacji znajdziecie na stronie Guild Wars 2.

  1. Guild Wars 2 - oficjalna strona Shadow of the Mad King